Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minek szereltetnek be az...

Minek szereltetnek be az klímát az emberek, ha nem is használják?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem már, a szomszédom pár éve szereltette be a légkondit a házába, soha nem használja, csak akkor, talán egyszer-kétszer nagyobb melegben ment nála, akkor is max 30 percet este. Ugyanígy egy másik ismerős a panelben soha nem kapcsolja be. Erre a jelenségre vagyok kiváncsi, mi az oka. Több százezerért beszerelteti, majd sose használja. Ennek mi értelme? Nem egy házon, háztömbön látok kültérit, s inkább nyitva vannak az ablakok ebben a melegben.
2019. jún. 26. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én sem értem. Egyszer egyik ismerősöm megkérdeztem. Ők beszereltették, de alig használják. Az volt a válasz, hogy drága.


Nálunk az albérletben van, mi csak akkor nem nagyon használtuk, amikor a kislányunk született. Szerintem ésszel kell használni.

2019. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Sokba került, ezért meg kell spórolni az árát.
2019. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
nem olcsó a működtetése, de lehet csak azért, mert nincs kitisztítva
2019. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor jó idő van, akkor én se nagyon használom, de ilyenkor megbolondulnék nélküle. Fűtésre is gyakran használom ősszel-tavasszal. Tehát abszolút megérte.
2019. jún. 26. 23:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert megdobja a villanyszámlát. Nálunk ebben a melegben éjjel nappal megy, de így is 26 fok van (igaz a kinti 35höz képest kiváló). Amúgy tetőtéri lakás. Viszont ez csak így hatékony, azt mondta a klímás, hogy télen se veszed nullára a fűtést, ha elmész otthonról. A hűtés ugyanez.
2019. jún. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert megdobja az áramszámlát 1-2 ezer forinttal... Én sem értem. Én használom azért van.
2019. jún. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is van, de nem megy folyamatosan, csak amikor már nagyon meleg van bent. Tény, hogy egyre gyakrabban kapcsoljuk be, de vannak napok, amikor egyáltalán nem kell. Ha időben lehúzzuk a redőnyöket, akkor alapból nem lesz olyan meleg bent, így a klíma sem mindig kell.
2019. jún. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi azért nem használjuk mert nincs kitisztíttatva és nem jutottunk el odáig, hogy hívjunk szakembert.

Pedig már 2 éve ilyen.

2019. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De aki azzal érvel, hogy drága a működtetése, az ezzel nem volt tisztában akkor, amikor beszereltette?
2019. jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként annyira nem drága. Éves elszámolásnál 2018 tavaszán (ebben benne van a 2017-es nyár is) 5000 forintot kellett rá fizetnem. Ez annyira nem vészes, s volt, hogy 22 fokon ment napokig. 60nm tetőteret hűtők egy 5.2kw-os klímával.
2019. jún. 27. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!