Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itthagyjam e az egyetemet egy...

Itthagyjam e az egyetemet egy olyan munka miatt, ami jóval kevesebbet fizetne, viszont sokkal szívesebben csinálnám és jobban érezném ott magam?

Figyelt kérdés

Amit itt az egyetemen tanulok,hidegen hagy és nem szeretnék ebbe dolgozni.

De most van egy másik lehetőség,ahol olyat csinálhatnék,ami érdekel is valamilyen szinten.

Viszont jóval többet keresnék,ha ezt befejezném és ebben helyezkednék el.



2019. jún. 27. 16:33
 1/10 anonim válasza:
Másik lehetőséged akkor is biztosan lesz, ha már végeztél az egyetemen. Szerintem semmiképpen ne hagyd ott. Végezd el, utána tudsz választani bármit - javaslom törekedj arra, hogy olyan hivatást találj, ami nem csak "érdekel valamilyen szinten", hanem akkor is csinálnád, ha nem kapnál érte pénzt. Mindig legyen B terv, több lábon kell állni. Ehhez nem szükséges félbehagyni a sulit. :)
2019. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kevesen csinálhatják azt amit szeretnek, szerintem megfizethetetlen.


Hányad éves vagy az egyetemen, vagy mennyi kéne hogy elvégezd? Azonnal kell döntened afelől, hogy jelentkezel az állásra? Csak mert ha nem, akkor megpróbálkozhatnál úgy jelentkezni, hogy tartsanak neked egy helyet amíg befejezed a tanulmányaid, hátha.

2019. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van még előtted kb 40 év munka, hiába tetszik, biztos nem innen fogsz nyugdíjba menni. A papír meg még jól jöhet!
2019. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz most? És milyen munkát végezhet él?
2019. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez több dologtól függ, szerintem.


A fő kérdés, hogy mi a célod az életben? A NAGY célod, amit mindennél jobban szeretnél elérni...


Ha ez a munkahely az, ahol azt csinálhatod, amit szeretsz, és a pénz elég lenne arra, hogy azért eltartsd magad, akkor menj és csináld, hiszen ez az álmod.


Ha viszont olyan céljaid vannak, amikhez (mint minden komolyabb dologhoz) sok pénz kell, akkor semmiképp ne hagyd ott az egyetemet, főleg, ha már közel a vége.

Persze kérdés az is, hogy teljesen biztos e, hogy ezzel a végzettséggel neked lesz állásod és jól is fog fizetni?


Én most éppen olyan helyen dolgozom, amit szívesen csinálok és jól is érzem magam, tényleg, sosem volt ennyire jó munkahelyem, de nagyon gagyi a fizetésem, tényleg csak arra elég, hogy életben tartsam magam, semmi extra nem jön ki belőle. Ha most lenne lehetőségem egy kevésbé kellemes, kevésbé szerethető, de kétszer-háromszor ennyit fizető helyen dolgozni, én váltanék...

2019. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg gazdasági egyetemre járok és a MÁV-hoz lehet jelentkezni vasúti forgalmistának,erre gondoltam,hogy jelentkezek
2019. jún. 28. 02:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerinted 45 fokban a kőhalmazon menő vagonokat irányítani, még a vonatok is okádják rád a hőt
2019. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A MÁV-nál munkaerőhiány van. És lesz is nagy valószínűséggel. Ergo szerintem nem csúszol le semmiről, ha még befejezed az egyetemet és utána váltanál. Ahogy előttem is írták, nem árt B tervnek egy diploma.

Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok. Én is imádom a vasutat, és mindennél szívesebben lennék forgalmista (anno még gyermekvasutasként lettem szerelmes az egészbe), de amit néhány vasutas ismerősöm mesélt, eléggé elrettentő. Pocsék fizetés, beázó, gagyi, pici szolgálati lakások (már ha kapsz egyáltalán), stb... inkább szimulátorozok otthon, és a jövőbeli diplomámnak köszönhetően nagyságrendekkel jobb keresetemből tudok majd élni a hobbijaimnak is, és utazgathatok szerte a világban. Nekem pl. ez a kompromisszum inkább megfelel.

2019. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ami érdekel is valamilyen szinten".

Inkább hanyagold, tipikusan az első héten megfogod unni.

2019. jún. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen! Igen! Igen! Mindíg, csináld azt életed során ami érdekel és amit szeretsz!
2019. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!