Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kell "ezekkel" tenni?

Mit kell "ezekkel" tenni?

Figyelt kérdés
Üdv, a környékünkre idén nyáron elég sok drogos hadd ne mondjam milyen "faj" jött. Tavaly egy darab nem volt, most viszont mióta jó idők vannak, minden egyes nap jönnek akár a közeli játszótérre, akár a padokra, de még a lépcsőházak előtti lépcsőkre is szoktak ülni és nyomatják a herbált, meg ki tudja még miket. (szerintem leginkább csak azt). Rendőr tudtommal egyszer már volt kint miattuk, de nem hiszem hogy bármit is csinált volna hiszen azóta is jönnek nap mint nap. Azért fölösleges véleményem szerint hívogatni őket, ha úgyse tesznek ellenük semmit. Szóval ahogy a kérdésem is szól, mi a francot lehetne tenni hogy eltűnjenek innen, mivel csak vannak erre gyerekek is, játszótér miatt például. Vagy rájuk kell hagyni mert ez legalább gyorsan megöli őket? Csúnya erre gondolni, de ha ők ezzel tisztában vannak akkor biztos leszarják. Tippek?

2019. júl. 2. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos csak az államhatalomra támaszkodhatsz. Rendőrség, önkormányzat egyszerre vagy felváltva. Sokszor be kell jelenteni. Nem tehetik meg, hogy nem mennek ki. Jelentse más is, nemcsak te. Önkormányzati képviselőt zargatni a dologgal.
2019. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Én ilyen helyen nőttem fel, ezek akkoriban annyit foglalkoztak velünk 9-12 évesekkel, amennyit mi velük, és azok a lépcsőn ülve szúrták magukat a 2000-es évek elején, ez volt. Le kellett nyelni a szülőknek is hogy az akkori rendezett környékre azért jöttek ide, mert csendes, és az üzleteléseiknek is kedvez.

Egyedül azt nem szerettük amikor ott hagyták a sörös doboz alját, meg a fecskendőket. Ezt leszámítva köztük voltunk szinte mi is. Nekik úgy nem volt életcéljuk már, többnyire egykori gyermekvárosi lelenc kölykök voltak, akiknek ez volt a szabadság. Hiába mondják a dolgozó, rendezett életű magyarok hogy jó dolgukban váltak ilyenné, és ezt komolyan is gondolják :)


Csak épp valaki már 7 évesen fel nő mert olyanok a családi körülmények.


A gyerekeiteket pedig úgy neveljétek, hogy ez is az élet része, és igyekezzenek erős emberré válni, hogy ne kelljen úgy élniük, mint akiket látnak. Ezek valós problémák és tanulságosak.


Sokan irtóznak tőlük, félelmetesnek tartják ezt a jelenséget amit magukkal hoznak, én meg ugyanúgy leülök egy ilyen mellé, a villamos megállóban mondjuk.

2019. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, önkormányzati rendészet, és rendőrség folyamatos hívása. Eltűntek mert állandóan zaklatva voltak. Sokszor mi is szóltunk nekik. Egyébként kevésbé problémásak mint a piások. Undorító lett a környék, az utcán alszanak és szarnak, és ezt látod ha kinézel az ablakon.
2019. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom mindenkit zavar a dolog, a közösségnek össze kell fognia!


A lényeg az, hogy érjétek el, hogy állandó rendőri (vagy legalább polgárőri) jelenlétet biztosítsanak nektek!


Tehát én összeszednék pár embert a környékről, akivel a házfenntartóhoz fordulnánk, hogy lakógyűlésen legyen ez megbeszélnivaló dolog, alkalomadtán még aláírásgyűjtés is lehet.


Nameg a polgármesternek, a rendőrségnek, és a polgárőrségnek is írnék kérdést, hogy mi lenne a közösség teendője annak érdekében, hogy állandó jelenléttel biztosítsák a környéket.


Tehát informálódj és szervezz közösséget!


Nálunk (Kaposvár) van olyan hely, ahol állandóan ott a rendőr (sávház), pont az ilyen kábszisok miatt, meg rengeteg a családi erőszak és hasonlók. Nem is mernek az utcán herbálozni...

2019. júl. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tippeket. Megfogom/fogjuk próbálni a rendőrséget is és a többit is. Azt meg sajnálattal hallom hogy ez másnál is ekkora probléma manapság. Tisztában vagyok vele hogy ezek a szerek egyáltalán nem pár éve terjedtek el, viszont a környéken még nem tapasztaltam annyira, mint most az elmúlt másfél-két hónapban. Akár egész nap találkozhatni lehet velük, délelőtt, délben, délután, este. Gondolom én hogy még éjszaka is simán itt vannak a környéken ugyanolyan állapotban.
2019. júl. 3. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!