Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hajléktalanoknak van kifejezet...

Hajléktalanoknak van kifejezetten olyan hely pl. akiket értesíteni kell, ha rászorul valaki, vagy esetleg mentőt hívni, egy rosszabb állapotban lévő embernek?

Figyelt kérdés

Van egy hajléktalan aki az 1es villamos (Bp.) egyik megallojanal van állandóan, sajnos nem igen tud menni ahogy láttam, elszíneződött/fertőzött labaival, csak ül helyben folyamatosan, olyan sérülése nincs amelyet balasetben szerzett volna épp, de mivel nem tud gondoskodni magáról nyilván egyre rosszabb lesz az állapota.

Nem szólít meg senkit,nem szól be senkinek, nem iszik (legalábbis látszatra).


Tehát a kérdésem az lenne, hogy lehet e valahogy segíteni? Mentőt hívni nem tudom jó ötlet e, ugyanis nem olyan sérülésről van szó.


Én sajnos nem szívesen mennék oda hozzá egyedül, de mégis ember, és nem tudom, hogy lehet e valahogy segíteni az ilyen embereknek valamilyen módon, mivel szenved, és nem csak az életkörülményei miatt.


22/l



2019. júl. 9. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Többezer ember megy arra naponta. Bizonyára sokan akartak segíteni már neki is, de ha még mindig ott ül, akkor nyilván nem kér az emberek törődéséből. Van, akin nem lehet segíteni. Ez van sajnos.
2019. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Hat azert oda mehetsz egyszer kedvesen megkerdezni, hogy tudnal e esetleg segiteni neki valamiben. Ha elkuld, akkor legalabb tudod, hogy te megtetted, amit tudtal.

Valoban igaz, hogy sokan mennek el ott, de 1000-bol, ha egy emberben van annyi, hogy eszre is vegye. Manapsag ha rosszul leszel az utcan, rezzenestelenul elmennek melletted mert biztos valami drogos sz..rhazi vagy...

Egy probat meger szerintem.

2019. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha felhívod őket, biztosan tudnak megoldást.

[link]

2019. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Menhely Alapítvány, ők kifejezetten erre vannak, éjjel-nappal hívhatod őket, kimennek, gondoskodnak róla. 06 1 338 41 86. Nagyon rendes tőled, maradj mindig ilyen, akárki akárhogy próbál lebeszélni! [link]
2019. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm foglalkozik hajléktalansegítéssel, ő is a Menhely Alapítványt javasolta.
2019. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd írd meg végül mi lett.
2019. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj oda, kérdezd meg, tudsz-e segíteni valamiben.

Egyébként nagyon tiszteletre méltó, ahogy próbálsz segíteni neki. Kevés ilyen van manapság.

2019. júl. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!