Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tűnik nekem úgy hogy...

Miért tűnik nekem úgy hogy egyre rosszabb az élet?

Figyelt kérdés
Szinte hihetetlen hogy milyen gyorsan telik az idő.Mennyivel jobb volt minden 2008-ban gyerekként.Egyszerűen ijesztő hogy már 10 éve.Akkoriban mindenki olyan fiatalosabb ,életelibb volt.Most meg itt vagyok lassan 23 évesen.Nézegetek képeket facen volt tanáraimról es iskolatársaimról de annyira meglátszik rajtuk az idő.Senki se olyan mint volt , minden csak romlik.Semmit se kaphatok vissza mert vége.Sok embert is el is vesztettem életem során.Úgy visszamennék 2008-ba.Azt se tudom felfogni hogy lassan 2020 lesz.

2018. nov. 2. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Értem én, hogy a gyerekkorban egyszerűbb volt, mert mindent a segged alá raktak, de ideje felnőni, abbahagyni a sírást és nekiállni élni az életed.
2018. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Nagyszüleim neveltek, tehát érzelmileg olyasmi, mintha Nagyszülők lettek volna a szülők és a szülők pedig a nagyik.


2008-ban veszítettem el a Nagypapámat, rákban. Természetesen végignéztem az állapotromlását.

2006-ban is túl voltunk rengeteg temetésen.



Én 1999-2000 környékére mennék vissza, bár akkor nagyon erős tünetei voltak a mentális dolgaimnak, vagy hogy mondjam.

De akkor még volt család, volt elég alvás, gyűlölt munkahely helyett iskola, amivel egész jól elvoltam, eleinte szerettem tanulni.

Nem kettesben meg egyedül töltött karácsony volt.



Ez a felnőtt élet egyébként kegyetlenül szörnyen borzalmas.



26/L

2018. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy a felnőttek élete semmiről se szól max a munkahelyről vagy idegesítő kölköket nevelni.
2018. nov. 2. 13:12
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Mert ebben az országban valóban egyre rosszabb minden, főleg azoknak, akik vesztesei a rendszernek.
2018. nov. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

"A lényeg hogy a felnőttek élete semmiről se szól max a munkahelyről vagy idegesítő kölköket nevelni."

Érdekes, az enyém nem erről szól. Pont, hogy a gyerekkorom volt borzasztó, amióta felnőtt vagyok, azóta évről évre jobb az életem. Nem kötelező ám a szokásos lista alapján élned az életed.

2018. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha hagyod, hogy arról szóljon, akkor igen. Szólhat másról is. De kereshetsz olyan munkát is, amit élvezel. Vagy jól fizetőt és kirándulni járhatsz. Vagy olyat, amivel jót teszel az emberiséggel. Vagy vállalkozhatsz is. Te döntheted el, hogy mennyire szóljon az életed a munkáról és a gyerekekről. Ez a jó a felnőttségben.
2018. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

A munkahelyen halálmonoton munkáról, bántó munkatársakról, a pénz beosztásáról, hogy olykor a szakadt cipő helyett is fél az ember újat venni, feldolgozatlan gyászról, 6 óra alvásról, időhiányról, hiába küzd az ember erőn felül, minden feláldozva, mégse sikerül kitörni, egyre rosszabb egészségi állapotról, egyre távolabb kerülő barátokról (mert nekik sincs idejük).

Nekem erről szól a felnőtt élet.

Ezerszer inkább a gyerekkor.

Nem ellensúlyozza a stresszt, alváshiányt stb-t, hogy elméletileg te döntesz, gyakorlatilag k.ára ne, mert behatárol az idő- és pénzhiány.



26/L

2018. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6

Na ilyen munkahelyet csak az talál aki iszonyú okos meg nagy végzettsége van.

Másoknak meg ott a gyárakban a biorobot munka.És ez a nagy élvezhető felnőtt élet??Mert akkor számomra 18 éves koromig tartott az élet.

2018. nov. 2. 13:20
 9/19 A kérdező kommentje:

#7

Teljesen igazad van.

2018. nov. 2. 13:21
 10/19 anonim ***** válasza:
18%
Ja bocs, ha lusta voltál/vagy tanulni és nem vagy elég kitartó, hogy normális végzettséget szerezz akkor ne csodálkozz, hogy csak a biorobot munka jut. Azzal aztán tényleg max a mókuskerék marad, de ebből is ki lehet törni, ha az ember hajlandó megdolgozni és áldozatokat hozni érte.
2018. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!