Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miert idegesit az...

Szerintetek miert idegesit az instagram?

Figyelt kérdés

Azt meg tudom valaszolni mi idegesit benne, de azt nem,hogy miert. Idegesit,hogy mindenki olyan tokeletes kepeken, zavar,hogy minden masodik poszt valamilyen reklam amit a torkunkon nyomnak le. Az osszes csajnak ugyan olyan a kepe ami egy ideig nekem is tetszett mert szepen meg volt szerkesztve,tenyleg jo kepek voltak de mostanra baromira irrital,hogy gorgetek..gorgetek...gorgetek.. es mast sem latok csak ezeket az egy kaptafara gyartott kepeket. Elmennek emberek nyarani es folyamatosan posztolnak instara kepeket. Miert? Mi az oka ennek?’Marmint tenyleg a valodi oka erdekelne. Azt akarjuk erezni valahol tudat alatt,hogy vagyunk valakik? Miert a kulvilagnak jatszunk manapsag? Olyan sz**r ez szerintem. Nem vagyok alszent mert nekem is vannak kepeim instan, raktam ki nyaralasrol kepet es storyt en is, de engem olyan szinten hidegen hagyott,hogy megneztek 120an...kit erdekel? Mikor fog ez a nagy influencerseg bedolni szerintetek? Meddig viselik emberek ezt a sok reklamot amit a kepukbe nyomnak? Nektek mi a velemenyetek?


23/L


2019. júl. 12. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak az stresszel és idegesít, amit nem szarsz le eléggé. Ennyire egyszerű.

Ha önmagad ellensége akarsz lenni, kattogj ezen nyugodtan.

Ha viszont van egy csöpp eszed és nem utálod ennyire magad, akkor fogod, mély levegő és engedd el. Ez a terápiás módszer sok egyéb napi baromságra is alkalmazható és működőképes is.

2019. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazából megválaszoltad. Kisebbségi komplexust okoz, hogy te nem éred el azt, amiről ezek az álomvilágot lefestő emberek előadnak. Azt pedig már tanulmányok is bizonyították, hogy az embereket depresszióra való hajlamát növeli, hogy ilyen tartalmat néznek a közösségi oldalakon, és az a tévképzet alakul ki bennük, hogy amit látnak az a normális és követendő, ugyanakkor nő a frusztráltság érzés, hogy nem tudnak ehhez a szinthez való életszínvonalat teljesíteni. És ez nem csak a gazdagságról szól, hanem a szépségről, divatról és azokhoz való (vélt) elvárásokról. Pont, mint régen az irreálisan vékony fotómodellek esetében, holott a reklámok az amúgy világélvonalba tartozó, legelhízottabb országok lakosságának szólnak.
2019. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2019. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Igen igazad lehet, bar anyagiakkal halisten nincs problemam, viszont az alkatommal annal inkabb. Lehet ezert idegesit ennyire. Feltunt,hogy ez az utobbi 2-3 evben alakult ki nalam,es nem ertem teljesen mi okozta ezt az undort.
2019. júl. 12. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugye? Valaki legalabb eszreveszi es beszel rola.. Engem srackent is idegesitettek a pozeres kamu kepek.. Merciben ul valaki? Meg vagy 50 millio ember ul benne.. Meg nem is ertem kinek eri meg ennyi idot tolteni a "tokeletes" kep szerkesztesevel. Meg a hulye viccek amik mindig ugyan azok es vagy 200szor mar le lettek screenshotolva.. Egyszoval toxic hulladek az egesz kb. Vagy 2 honapja mar letoroltem az instat szerencsere, mostmeg mar a facebookot is.
2019. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen eleged lett a felszínes, "tökéletesnek" mutatott világból és ez kiborít. Nekem is van instagrammom, de én csak olyan oldalakat követek, ami érdekel és képeim sincsenek fent. Nekem mindegy hogy vannak-e influencerek vagy sem nem követem egyiket sem és nem is érdekel mit reklámoz számukra mi a tökéletes és hogy mit kéne követni ahhoz hogy "boldog legyél" mert ugye ez egy fogyasztói társadalom, és csak akkor lehetsz boldog ha megszerzed ezt, azt és az emberek elfelejtették hogy a boldogság/öröm mindig magunkban kezdődik ami mindig is ott volt és ott is lesz. Szóval ja, volt nekem is egy pont mikor ezeket megelégeltem, aztán ha meg már látok egy-egy ilyet nem tud befolyásolni és még felidegesíteni sem. 22/F
2019. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illetve az egy jó jel hogy oda figyeltél a reakciódra,már csak azt kell kiderítened miért idegesít és ha megkaptad a választ akkor helyre tudod tenni mind az idegességet/feszültséget/megfelelési kényszert és többé nem lesznek ezek a dolgok rád hatással. :)
2019. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Asszertivitás minden kérdésedre választ ad. Tanulj meg asszertívnek lenni!


Rengeteg netes cikk van róla, meg könyvek is vannak. Nagyon ajánlott dolog!

2019. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!