Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire fontos/menő manapság...

Mennyire fontos/menő manapság hogy valaki tud verekedni és/akár így old meg egy kialakuló konfliktust?

Figyelt kérdés
A mai életben fontos hogy valaki tudjon verekedni? És ezt menőnek tartják vagy inkább az ellenkezőjének?
2019. júl. 22. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó, ha az ember meg tudja védeni magát, de erőszakhoz csak legvégső esetben folyamodjunk. A konfliktusait az embernek ésszel kell megoldania, nem ököllel. Legalábbis ez lenne a normális.
2019. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, fontos az önvédelem, de szerintem csak vészhelyzet esetén ajánlatos használni.

Nekem ez lány szemmel teljes mértékben visszataszító és undorító, amikor buliban is verekednek a srácok... Ha a lányok az meg okádék:D

Viszont kinek mi a "menő"

2019. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki egyfolytában úgy oldja meg a problémáit hogy leüti a problémás felet annak valami komoly agyi baja van. De vannak olyan kis tiniribik akiknek rosszfiúk kellenek, de normális lány egy férfit szeretne társul nem egy kisfiút. (Ha erre gondoltál menőség alatt)
2019. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Egy tanult ripacs elfogja ítélni az erőszakot, de ahol 12 évesen már fel kellett nőni(mint ahogy nekem is) ahhoz hogy ne verjenek össze a cigány kölykök, és ne kelljen lemenned a járdáról ha jönnek szembe többen.

Középiskolában ismeretlenül is beleszóltam a vitákba, mert nem kellett féltem hogy én is kapnék azért mert nem tudom feltenni a kezemet sem.


Fontos, valaki ezen kiakad, de nem mindegy hogy van egy fellépésed ha a nőddel elmész valahova vagy olyan helyre, hogy megtudd védeni magad.

Azért nem mindegy hogy más rendőrt hív alapesetben, Te meg annyira felszívod magad hogy ájultra vered és ott hagyod.


Ezeket a dolgokat egy műveltebb, tanultabb, konfliktus kerülő ember soha nem fogja elfogadni, de legfőképp megérteni, mert nem ilyen környezetben szocializálódott.

2019. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a proli suttyóknál menő. Bár mondjuk az nálunk a népesség kb fele...
2019. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy küzdősport (karakte aikidó, box) elsajátítása egy nagyon nagy munkát és kitartást igénylő és tisztelendő dolog.

Azonban a "hasba rúglak, mert beszóltál" mnetalitás szerintem röhejes és szánalmas.

Egy értelmes ember nem az öklével old meg egy konfliktust, ha csak rá nem szorul, azaz meg nem támadják. Minden más esetben nagyon kiábrándító és kicsit sem menő.

2019. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagy ötlet verekedni.

Valakinek behúzol egyet, véletlenül rosszul esik, betörik a feje, meghal, gondatlanságból elkövetett emberölés, 5 év börtön minimum, addigra már csaj sehol, normális munka sehol, és ennyi.

2019. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az inkább csak egy szegénységi bizonyítvány, ha te verekedésen kívül nem tudsz egy konfliktust máshogy megoldani. Egy intelligens ember szavakkal győzi le a másikat, nem pedig úgy, hogy bemos neki egy nagyot. Vannak buta emberek akik között menő a verekedés, de ha normális emberek között vagy akkor senkit nem fogsz lenyűgözni. Főleg ha egy véletlenül rosszul elsült ütéssel sikerül valakit úgy halántékon verned, hogy a helyszínen meghal, vagy úgy állon verni, hogy elborul, beveri a fejét a járdába, betörik a koponyája és meghal. A másodikhoz hasonló esetet volt "szerencsém" egy kocsma előtt végignézni. Elhiheted, hogy utána a "kemény/menő" srác zokogott mint egy kisgyerek, hogy ő ezt nem akarta miközben szépen bevitték a rendőrségre, aztán meg börtönbe került az olyan gyilkosok közé akik nem véletlenül csinálták azt amit.


A verekedéstől talán menő leszel egy kisebb körben, de megéri ez a kockázatot? Nem, nem éri meg. Inkább bővítsd a szótárad és oldjad meg kommunikációval a gondjaidat, azzal több embert le lehet nyűgözni és börtönbe se kerülsz.


Az önvédelem az viszont egy fontos dolog (a kérdésed egyértelműen nem önvédelemre irányult, azért nem ezzel kezdtem), manapság az embernek muszáj tudnia, hogy hogyan védje meg magát és lehetőleg anélkül, hogy a fent említett dolgok megtörténnének. Menj el valami küzdősportot tanulni, ott a a harci tudással együtt azt is beléd verik, hogy ne élj vissza vele.

2019. júl. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok konfliktust nem lehet verekedéssel megoldani. Ha az asszony ellenez veled addig ütöd amíg egyet nem ért? Ha valaki idegesít a buszon akkor lerúgod? Bunkó veled a pénztáros belevered a fejét a pénztárgépbe?

Önvédelemhez szükséges, hogy tudj verekedni, de a kérdés az, hogy mennyi az esélye, hogy olyan helyzetbe kerülsz, ahol használni kell önvédelmet. Így az, hogy mennyire fontos attól függ, hol élsz, milyen emberekkel körülvéve.

Menőnek...lehet, hogy a srácok menőnek tartják hogy egy kocsmai verekedésben szaltóból fejberúgtad egy másik csávó fejét de részeg haverokon kívül ne várd, hogy más éljenezze az agresszivitást.

2019. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az önvédelem elsajátítása igen fontos, viszont a verekedés semmire nem megoldás. Én annak a híve vagyok, hogy intelligens mivel emberek vagyunk(remélhetőleg), kulturáltabb módon is képesnek kell lennünk megoldani bármilyen konfliktust. Nyilván előfordulhat olyan helyzet, amikor eldurvulnak a dolgok, de én a részemről kerülök bármiféle erőszakot, bárkiről is legyen szó.
2019. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!