Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az ilyen emberek...

Mit gondoltok az ilyen emberekről?

Figyelt kérdés

Akik tisztában vannak egy film, videojáték vagy könyv sorozat, esetleg más, mindezen médiumokban magát képviseltető franchise részleteivel. Nyilván olyanokra kell gondolni, amelyek loreban gazdagok, pl. Star Wars, Witcher, Gyűrűk Ura, Star Trek, Fallout, Warhammer.


Mivel pedig képben vannak a legtöbb szegmensével az adott univerzumnak, és fontos szerepet tölt be az életükbe, így ha egy olyan alkotás jelenik meg, amely ellenond az eddigi lorenak, akkor képesek kiakadni, és akár több oldalon taglalni, hogy miért nem megfelelő az adott mű, mindezt példákkal gazdagom alátámasztva.


2019. júl. 30. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, mindenkinek van valami hasonló hobbija, vonzalma, egyebe amire kritikus is adott esetben.


Én például a trónok harcával voltam így. Egyszerűen bosszantott, mennyire igénytelen ergya lett az utolsó évad ami nem méltó az egész felépített világhoz. De ugyanez a Walking Deaddel is, ott is totál kifulladtak, és az egész világ logikáját felborító, önismétlő marhaságokkal jönnek.

2019. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, ha valaki szeret egy filmes/könyves/videojátékos franchiset, és figyelemmel kíséri az alakulását.

Viszont sokan nagyon át tudnak esni a ló túloldalára, és ha valami nem úgy alakul az általuk szeretett sorozattal kapcsolatban, ahogy ők azt szeretnék, akkor azt személyes sérelemnek tudják felfogni, és hajlamosak átlépni egy határt.

Jó példák erre az elvakult Star Wars fanok, akik Az utolsó Jedik után durcás kisgyerekek módjára zaklatták elviselhetetlenségig a Roset alakító színésznőt. Képtelenek voltak elvonatkoztatni a filmtől és felfogni, hogy az a nő csak egy karaktert játszott el.

De ezernyi másik példával is lehetne élni, elég csak beleolvasni az internetes kommentszekciókba, kvázi bárhol.

Az ilyen lelkisérült, beteg embereket minden téren kerülni próbálom.

2019. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet. Van hogy érdekes dolgokat mond, de van hogy elvesztem a fonalat és még mindig mondja. Úgy vagyok vele, hogy ami nekem fontos, azt én is komolyan veszem, szóval meg tudom érteni.
2019. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!