Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert lehet az hogy képtelen...

Miert lehet az hogy képtelen vagyok a kötöttségekre pl pontosság, pl hazi feladat, rendszeres sport?

Figyelt kérdés

Folyamatosan keseritem meg a sajat eletem olyanokkal hogy nem kelek fel idöben mindent odazok mindenhonnan elkesek, ha elkezdek sportolni kemenyen max 3 napig csinalom, ha rendszeresen kell csinalni vmit pl lecke, tanulas, hazimunka, azt is hanyagolom kerülöm.


Rengeteg celom van pedig. Ujabb nyelvtanulas, plusz tanfolyam, karrierepites, fittnek lenni, es minden celomat tudom hogy elérhetö. Tudom hogy csinos tudok lenni hogy megtudom csinalni az iskolat hogy fentebb tudok kerülni munkahelyen, de kezdödik masik nap is ugy hogy fel se kelek eleve mikor kellene.

Nem gyakorlom a feladatokat.

Befejeztem az edzest.


Mindig van ez a hatrahuzo erö es mindig leküzdhetetlenül erös!!!

Egy darabig küzdök ellene, kepes vagyok idöben kelni, de x edik alkalommal mindig leteszem mar a fegyvert, mert igy meg folyamatos harc csak önmagam ellen az egesz tehat a celjaim joforman önkinzasba, önsanyargatasba csapnak at, es inkabb alszom tovabb hogy ne rosszat erezzek azzal hogy felkelek hanem eleve jol induljon a napom es felkelek amikor jolesik es legalabb jokedvü mosolygos vagyok igy, csak epp a celok ezzel egyre messzebb kerülnek.


Mindig elhatarozom hogy megcsinalom, mindig felallok ujult erövel a padlorol, megint elkezdek edzeni es kb 3 nap utan megint csak harcnak erzem es negativnak hogy magamat kenyszeritem erre es egyaltalan nem pozitivnak hogy juj de jo tornazni fogok, hanem o jaj tornaznom kene ma is.


2019. aug. 1. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána (pontosabban teszteltesd egy szakorvossal), hoyg nincs-e AHDH tünetegyüttesed. Ez ugyanis éppen ilyen gondokat okoz, és megfelelö terápiával sokat lehet rajta javítani.
2019. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajod, hogy az érzelmeid irányítják az életedet.

Amíg nem tanulod meg kontroll alatt tartani a vágyaidat, addig nem fogsz tartósan elérni semmit. Akaraterő kérdése, amit lehet fejleszteni. Nagyon nehéz, ha gyerekkorban nem tanultad meg. Én is küzdök vele. Azóta megtanultam hajnalban kelni, és estig tenni a dolgom anélkül, hogy szétstresszelném magam.

Csinálni kell, összeszorított fogakkal.- Ez az egyetlen megoldás.


Ami a legfontosabb, hogy tanuld meg az érzelmeidet kontroll alatt tartani. Hány éves vagy amúgy? Húsz alatt teljesen normális, ha nem tudod összeszedni a dolgaidat.

Sose hirtelen felindulásból kezdj neki dolgoknak. A motiváció elszáll. A konzekvencia visz később előre, tart irányban. Tudd, mit miért csinálsz, és vállald alázattal, ha épp csinálni kell akkor is, mikor nincs kedved hozzá.

Életem egyik leghasznosabb tanácsa volt, amit interneten olvastam: "Seek purpose, not pleasure" azaz értelmet keress az életednek, ne örömet. Utóbbi elszáll.

2019. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 1-es amúgy jól mondja, ADHD-val érdemes lenne segítséghez folyamodnod. De még mindig nem tudjuk, hány éves vagy. Lehet hogy csak egyszerűen nem neveltek meg rendesen. Szüleid nem szoktattak a rendre?
2019. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

23 vagyok

Gyerekkorban hazias voltam. Tanulas helyett is takaritottam hogy hasznos legyek. Erettsegi idöszakban A-Z-ig ragyogott csillogott a hàz.

2019. aug. 1. 12:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Szoval hogy ne kelljen tanulni, igy takaritottam mert akkor anyanak nem jutott eszebe ram szolnia.
2019. aug. 1. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel foglalkozol? Mit tanulsz?


Saját életemből hozok példákat:

-Hajlamos vagyok én is rá, hogy nagyon jól hangzó célokat fogalmazok meg magamban, aztán beletörik a bicskám, és ezért az önértékelésem is gallyra megy, hiszen nem tudtam hozni a szintet. Konzekvencia>Motiváció

-Túl magas a komfortzónád, és nagggyon fáj, ha ki kell lépned belőle. Ebben a helyzetben nagyon egyszerű a megoldás(csak viccelek, kva nehéz:D): meg kell vonnod magadtól az instant dopamintermelő tevékenységeket. Ez tart vissza ugyanis a kellemetlen prioritások elvégzésétől. kaja, drog, szex, játék, youtube stb. Seek purpose

-Rohadtul nincs életkedved, ha nem is vagy depressziós, nincs túl sok örömöd az életben. Érdekes módon ilyenkor az ember hajlamos mániásan dolgozni, hogy meneküljön a fojtogató élethelyzetből, de nem ez az általános. A baj ezzel az hogy a már fentebb említett boldogságot okozó dolgokkal akarod kompenzálni a hiányt, és ez egyenes út a függőséghez.

-Gyatra az önértékelésed. Ha úgy érzed, hogy te képtelen vagy valamire, akkor a motiváció eltűnésével fog eltűnni minden vágyad is arra, hogy egy adott feladatot elvégezz.

2019. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Reszmunkàban dolgozom (en nyitok zàrok, mindegy hany orara megyek be, hany orat dolgozom es mikor jövök el)rugalmas munkaidö


Jelenleg nyelvet tanulnék, tanfolyamokon agyalok, meg màr költözesen is, mindenen, csak jobb legyen. De ugy erzem mintha valami barlangbol àlmodoznèk. Körbe vagyok vève dopamin dolgokkal. Erre nem is gondoltam, hogy ez lassu önpuszitas lenne. Köszi a tanacsot. Valoban ezekbe menekülök csak.

2019. aug. 1. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit és sok sikert!


Azt hiszem tudom, miről beszélsz, nekem a mai napig problémát jelentenek ezek a dolgok. Meg kell tanulni, mennyi az elég. Minden területen.


Én egy éve hatalmas elvárásokat tettem magam elé, mert én sem voltam meglégedve, és habár fejvesztve dolgoztam, megvonva magamtól minden egyéb örömöt, ami nem vitt előre, nem lettem elégedettebb, csak stresszes és frusztrált. Azóta megtanultam a leckét, nem szabad stresszelni. Lehet nyugodtan is dolgozni az álmaidon, csak nem szabad az eredményre koncentrálni, sokkal inkább a folyamatra.

2019. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!