Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz így velem?

Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni,és ránéztem a matek érettségi feladatokra,de hatalmas elkeseredésemre szinte egyiket sem tudtam megoldani. :( Van itt olyan,aki hasonló helyzetben volt,mégis sikerült neki?

2018. márc. 30. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Szinte mindenki így van/volt vele. :D
2018. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

1, azért ne mondj már ekkora hülyeséget. Én tanulás nélkül majdnem 4-est írtam annak idején.


Aki a szánalmas 25%-ot nem képes teljesíteni, az nem is érdemel elégségest.

2018. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Még van egy hónapod. Tanulj végre (ha már odáig jutottál, hogy most vettél elő először olyan feladatlapokat, aminek a vizsgájára jelentkeztél...)!
2018. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első része könnyű! Ott próbálj meg a lehető legtöbb pontot összeszedni. A masodik részében, ha ellavírozol, meg nyilván ott is lesz olyan, amit tudsz, sőt lehet szerezni részpontokat is, úgyhogy ezekből egy kettest simán össze lehet hozni. De még egy hármast is.
2018. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Fogadj tanárt
2018. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Ne fogadj tanárt. Eddig se buktál meg matekból, most se fogsz. Te kellesz ehhez, nem tanár. Tedd oda magadat!
2018. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte mindenki így van/volt vele. :D"

Ilyet azért ne mondjunk már...

A középszintű érettségin a feladatok egy részéhez tényleg tudnod kell valami elméletet, de van egy csomó olyan feladat, ami teljesen 0 matematikai ismerettel megoldható. Én végig néztem az utóbbi évek feladatsorait, és kb. mindig elegendő pontszámot biztosítanak egy 2-eshez. Az elméleti anyag amúgy metimatikából roppant kicsi más tárgyakhoz képest. Mondjuk egy történelem anyagának kb. 1/1000-ed részét sem éri el szerintem az információmennyiség, amit a metekhoz meg kell tanulnod.

Szóval nagyon kevés elmélet megtanulásával tudsz nagy fejlődést elérni szerintem.



Néhány példa:

"Egy 27 fős osztályban mindenki tesz érettségi vizsgát angolból vagy németből. 23 diák

vizsgázik angolból, 12 diák pedig németből.

Hány olyan diák van az osztályban, aki angolból és németből is tesz érettségi vizsgát? "


"Egy dobozban lévő színes golyókról szól az alábbi állítás:

„A dobozban van olyan golyó, amelyik kék színű.”

Válassza ki az alábbiak közül az összes állítást, amely tagadása a fentinek!

A: A dobozban van olyan golyó, amelyik nem kék színű.

B: A dobozban minden golyó kék színű.

C: A dobozban egyik golyó sem kék színű.

D: A dobozban nincs olyan golyó, amelyik kék színű. "


Ha ezeket sem tudod megoldani, akkor nagyon nagy problémák vannak a szellemi képességeiddel, és valószínűtlen, hogy bármilyen szellemi munkád képes legyél elvégezni a jövőben...

2018. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!