Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt az emberek?

Miért csinálják ezt az emberek?

Figyelt kérdés
Már nemtudom hanyadik alkalom hogy megkérdezi valaki,hogy “mizu”? Válaszolok,erre csak olyan válasz jön hogy “az jó” “oke” az fsza. Most mire jo ez akkor? Miert kérdezik? Gondoltam,hátha nem tudnak reagalni ra. Probaltam a leheto legtobb potencialt tartalmazo valaszt adni,hogy vissza tudjanak kerdezni,de semmi. Miert csinaljaka ezt?
2019. aug. 6. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem érdekli őket igazán, ez csak small talk, egy udvarias valami, kb mint a "szép időnk van", vagy amerikában a "how are you?", amikor magasról tesznek rá, hogy hogy vagy, ez csak egy bevett frázis.
2019. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan kb. mintha köszönnének. Nem kell kifejteni, hogy vagy. Csak mondj valamit, köszi jól/nincs semmi különös.

Megszokásból mondják. Hogy mondjanak valamit.

2019. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"szeretnék veled beszélgetni de kínosan érzem magam h h fogalmazzam meg, ezért csak jelzésértékűen inditok egy beszélgetést, hátha rákérdezel mit akarok. ha nem, akkor nem mondom el."


nagyjából ezt jelenti ez a dolog.

2019. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
62%

Aha.

Az baj.

Klassz.

2019. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert unatkoznak és valamit kell pötyögni a telefonon. Nem érdekli őket a válasz. Ha valaki rámír, hogy "mizu?" én arra már nem is szoktam válaszolni, mert mindig azt írom, hogy "semmi" és úgyis végeszakad a beszélgetésnek, mert nem akar semmit, csak unalmában irogat.
2019. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Ezt én is nagyon utálom. Ha kifejtem a választ, az a baj, ha nem fejtem, az. Egy olyan embernek, akivel soha nem beszéltünk előtte, vagy csak nagyon ritkán, nem fogom leírni se a napomat, se az érzéseimet, se semmit. Ilyenkor azt írom, amit mindenki: "Semmi, veled?". És visszaírja, hogy "semmi". Amire én nem reagálok. Most ennek van értelme? Vagy két barátnőm is szokott így írni, nekik meg órákig nem írok vissza, mert nem tudok mit. Most komolyan, erre mit lehet írni?

De az se volt jobb, amikor utaztam (egy hónapon keresztül), és mindenki azt kérdezgette, hogy "how are you?". És mindig le kellett gondolkoznom, hogy hogy vagyok, aztán eldönteni, hogy ezt elmondjam-e, meg visszakérdezni, mert úgy illik...

2019. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!