Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lassíthatnám az évek...

Hogyan lassíthatnám az évek múlásának érzését?

Figyelt kérdés

25 leszek októberben.

Olyan, mintha csak tegnap érettségiztem volna.


Érettségi után csináltam 2 szakmát is, dolgoztam bennük és puff, már 25 lettem.

Esküszöm, nem emlékszem mit csináltam 7 év alatt a tanuláson és munkán kívül.

Most terveim között szerepel, hogy elkezdek egy 5 éves egyetemet, de borzasztó belegondolni, hogy mire újra fel fogok eszmélni már 30 leszek.


Nekem úgy tűnik, hogy azzal hogy célt adtam az életemnek (tanulni és képezni magam), eszméletlenül száll az idő.


Van egy vőlegényem, akivel 2 éve költöztünk össze, és teljesen olyan, mintha csak pár hónapja laknék itt.


Ha unalmas az élet, nincs mit csinálni, vagy gyér melót végzek, akkor lassúnak, ha pedig minden nap teszek-veszek, elfoglalom magam, akkor gyorsnak tűnik az idő?


Őszintén mondom, félek az egyetemtől, megint ki fog esni 5 év az életemből, mert csak a tanulásra fogok koncentrálni.

Úgy érzem, elszalasztom életem legszebb éveit, a húszas éveimet, amikor bulizni kéne, élni az életet, élvezni a fiatalságot.

De ehelyett én tanulok, mert máig nem tudtam eldönteni, mihez akarok kezdeni az életben.


(Nő vagyok)


2019. aug. 8. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Tegnap szinte egy ugyanilyen kérdés volt. Nem igaz, hogy nem lehet néha visszaolvasni, hogy ne kelljen ugyanazt a kérdést 50x kiírni.
2019. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2019. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nahát, tényleg. Még a korunk is egyezik.


Sajnos nem gyakran gyakorizok, mint írtam sok dolgom van.

Ha konkrétan rákeresek, hogy "miért telik gyorsan az idő?" nagyon sok nyári szünetes gyerek-kérdést találnék, arra pedig tényleg nincs időm, hogy kibogarásszam.

De megnyugodtam, hogy nem csak én érzek pontosan ugyanúgy, mint a tegnapi kérdező.

Egy megoldás viszont jól jönne a problémára. :S

2019. aug. 8. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Alkoss vmit ami az emberiség javára válik.
2019. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem az lehet a baj, hogy unatkozol. Mivel nem találtad még meg, mi érdekel, ez érthető. Ez az új szak érdekel? Mert akkor esetleg segíthet valamit, ha látod a célt, hogy mi szeretnél lenni.

Lehet, hogy a pasi mellett sem elég izgalmas az életed. Milyen terveitek vannak egymással? Miért nem házasodtatok még össze? (Bocsi, hogy turkálok a magánéletedben, de szerintem ezekből a területekből ered a baj.)

A bulizásról: ha erre vágysz, mi tart vissza? A tanulás nem lehet mindig indok, igazad van, valamikor szórakozni is kell.

2019. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es: igen, ez a mottóm :) erre törekszem


5-ös:

Pont hogy nem unatkozom, mert dolgozom, hazaérek, háztartást elintézem, tanulok, barátomat is megszeretgetem, hogy ne legyen elhanyagolva, alszom, másnap újra munka, tanulás, háztartás....

Minden percem be van osztva, unatkozni nincs időm :D


Azért nem házasodtunk még össze, mert albérletből akarunk saját kertesházba költözni, az erre félretett pénz pedig hasznosabb célra kerül felhasználásra mint egy nagy lakodalom. Igen, túl hamar jegyzett el, de nem bánom, más is volt már 10 évig menyasszony.


Igen, lehetne hébe-hóba elmenni bulikázni, kimozdulni, de nagyon ritka alkalom, amikor nem vagyok fáradt, időm is van, és pont egyszerre érünk rá itthon mindketten.

2019. aug. 8. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel.

25 éves vagyok, mióta betöltöttem a 20-at, én is kétszer olyan gyorsnak érzem az idő múlását. Főleg mióta kikerültem az iskolapadból, dolgozni kezdtem és egyedül élek.

Elborzaszt sokszor a gondolat, mikor eszembe jut valami közelmúltban történt emlék, és rádöbbenek, hogy az már 2-3 éve volt. És ilyenkor rögtön számot vetek magammal, hogy mi változott azóta körülöttem? Mennyi dolgot valósítottam meg azóta a régóta dédelgetett terveimből? Annyit elárulok, hogy nem szoktam túl kielégítő válaszokra jutni.

Az okot egyébként te is megfogalmaztad az egyik válaszodban: a munkahelyeden dolgozol és otthon is mindig akad valami, amivel elfoglalod magad. Nincs időnk már néha unatkozni és úgy szórakozni, lazítani (akár magunkban, akár társaságban), hogy közben ne motoszkálna a fejünkben több tucat tennivaló és napi probléma, amik még megoldásra várnának. Ezért nem érezzük már az idő múlását folyamatában, mert mire letudjuk minden nap a kötelezettségeinket, addigra már el is telt a napunk nagy része, és nincs időnk már úgy felhőtlenül kikapcsolódni, mint gyerekként.

Bombabiztos megoldás erre nem hiszem, hogy nagyon létezik. Nem szabad hagynunk, hogy a napjaink mókuskerékké váljanak, és azt érezzük, hogy telik ugyan az idő, de kvázi eseménytelenül száll el a fejünk felett, és nem haladunk semerre sem, főleg nem előre.

Igyekezz megélni az apróbb örömöket is a mindennapokban, hagyj magadnak időt kiélvezni őket, és a kötelezettségek mellett mindig próbálj magadra is időt fordítani, akár csak apróbb kényeztetésekkel is.

És főleg ne hagyd, hogy eseménytelenül, haszontalanul teljenek el a napjaid, próbálj belőlük mindig kihozni valami apróságot, ha már ilyen kíméletlenül telnek.


Tudom, most sablont sablonra halmozok, de sajnos nem tudok hasznosabb dolgokat mondani, pedig én lennék az egyik legboldogabb, ha tudnám a kérdésedre a választ.

Én személy szerint már nekikezdtem gyökeres változásokat eszközölni az életemben, hogy lehetőleg többet ki tudjak hozni belőle, amit jelenleg tudok: szeptembertől elköltözök és munkahelyet váltok, sok tekintetben tiszta lappal akarok indulni. Ez a mostani élethelyzetem sok szempontból csak lehúz és hátráltat.

Te milyen változásokat látnál szükségesnek ahhoz az életedben, hogy ne csak egy kötelező stressztúra legyen minden hétköznap, hanem jól megérdemelt élményekkel is gazdagodhass?

2019. aug. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az idő múlását akkor érzed gyorsnak, ha monotonak a napjaid. Ha minden nap csinálsz valami újat, akkor viszont belassul. Lásd: gyerekként nagyon lassan telt az idő, hiszen minden nap volt valami felfedeznivaló, egy új szó, egy új hely, egy új ember, új szituációk. Minden új volt, ezért nagyon tömörek voltak a napjaid. Felnőtzként viszont rengeteg az ismétlődés. Ha kikerülöd az iamétlődést, és új tartalmakkal töltöd fel a napjaidat, akkor újra belassulhat az életed.
2019. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!