Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek személyes olyanokat,...

Ismertek személyes olyanokat, akik a felső 10000-be tartoznak? Milyen emberek?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nagyszüleim annak idején oda tartoztak, így egy ideig apám is. Ő átlagos iskolába járt itthon, így voltak “egyszerű” barátai, viszont nagyapám munkája miatt évekig élt külföldön. Megvolt a maga előnye, de nagyon sokat is szenvedett. Nagybátyám pedig sajnos már az olyan gyerekeket is megismerte, akik csak érdekből barátkoztak vele.

Nagyapám nagyon szegény családból származott, kemény munkával küzdötte fel magát, ő mindig tisztelt mindenkit, minden emberben meglátta a jót, a szépet. Nagyanyám átlagosan nőtt fel, neki az volt komoly, hogy német származású, ami a II.vh után nem volt éppen pluszpont, féltek a kitelepítéstől. Végül erre nem került sor, aztán megismerte a nagyapámat, viszont ő a jóléttel párhuzamosan iszonyat sznob is lett és ez a mai napig így van, pedig már 79 éves. De sajnos nagyon ítélkező személyisége van.

2019. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, bár nem tudom miből venném észre. Sok ismerősöm jár évente több külföldi nyaralásra, telelésre síelni meg ilyenek, vagy van 4-5 db többmillás autójuk, de ez még sehol nincs a felső 10000-hez gondolom. Az is lehet, hogy véletlenül sem futhatnék össze ilyen emberekkel, mert annyira nem ugyan azokra a helyekre járunk. De ha mégis lenne ilyen ismerősöm, azt honnan ismerném fel?
2019. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Igazából nem tudom, hogy mi számít a felső tízezernek, ahogy azt se, hogy a jómódúbb ismerőseimnek mekkora a vagyona. Szóval ezt így nem tudom kijelenteni.

Olyanokat ismerek, akik a magyar viszonyok között kimondottan jó körülmények között élnek, luxusingatlanban, luxusatókkal, jól menő saját céggel, vagy felsővezetőként nagy cégnél...

Teljesen változó, hogy milyen emberek. Van olyan, akit iszonyú bunkónak tartok, azt gondolja, hogy mindent megtehet, agresszív, egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a vagyonát legálisan szerezte.

Akiket mondjuk a felső középosztályból ismerek (nem hinném, hogy felső tízezer, de tényleg nem láttam soha a bankszámlájukat), azok között is teljesen vegyes a kép, de alapvetően "átlagos" életet élnek az év túlnyomó részében: dolgoznak, gyerekek(et) nevelnek. Csak jó körülmények között. Annyiban más az életük, mint az enyém, hogy mondjuk évente többször el tudnak menni egy-egy egzotikus útra, a gyerekeiknek kb. mindent meg tudnak adni és meg is adnak (pl. fizetős külföldi egyetem). Ilyen családot többet is ismerek. Van, aki úgy éli meg a jómódot, hogy igyekszik minél többet tenni a közösségért is, más meg csak élvezi a vagyonát és nem nagyon foglalkozik a környezetével. Teljesen változó. De 99%-ban azt látom, hogy a gyerekeikért csinálnak mindent, nekik igyekszenek megteremteni mindent, miközben azért ők maguk is kiélvezik a vagyon adta lehetőségeket.

2019. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Nézd meg a politikusainkat és látni fogod.
2019. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek ő végtelenül magabiztos, nagyszájú pasi. Saját erejéből épített fel 0-ról egy ma már milliárdos céget. Bejárta a fél világot, többször nősült, és soha semmiben nem lehet megváltoztatni a véleményét. De alapvetően egy nagylelkű, segítőkész ember, aki tisztában van vele, hogy sok család megélhetése függ tőle, és ezt mindig figyelembe veszi, nem zsarnokoskodik a beosztottakon. Ha nekem bármikor anyagi segítségre lenne szükségem, azonnal kérdés nélkül segítene.
2019. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen, pár családtagom. Normális, keményen dolgozó emberek, szép házzal ugyan de nem szórják a pénzt. Amire költenek az a gyerekeknek a jó iskola, különórák és az utazás. Nem villognak milliós ruhákban, nem esznek minden nap étteremben, takarítónő is csak annál a rokonoméknál van, ahol az anyuka is keményen dolgozik és szabadidejében inkább foglalkozik a három gyerekével mint a háztartással. Ha csak mutatnék neked róluk egy képet nem mondanád meg az anyagi helyzetüket.
2019. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Okos az illető, de nagy játékos az emberi kapcsolatokban.
2019. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"keményen dolgozó emberek"


Az az alsó 10ezer...


A felső 10ezer az max. csak dolgoztat!

(Miközben éli az életét.)

2019. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
8as, igen is kemény munka napi 10-12 órában tárgyalni több nyelven, miközben tudod hogy családok megélhetése múlik azon hogy sikerül-e előnyös társulásokra szert tenned. De kipróbálhatod neked sikerülne-e :-)
2019. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Eszméletlenül bölcsek. Leírhatatlan élmény a körükben lenni. Árasztják az isteni tant, és mintát, még ha nem akarják is.
2019. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!