Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le a gátlásaimat?

Hogyan küzdjem le a gátlásaimat?

Figyelt kérdés
Mindig is problémát okozott nekem a barátkozás. Szégyenlős és szorongó, halk típus vagyok. Vannak barátaim akik előtt persze nem ilyen vagyok, hanem önmagam, mert őket már ismerem és megbízom bennük, biztonságban érzem magam velük. De szívesen barátkoznék másokkal is de a fejemben létező korlátok és az hogy félek hogy ciki lesz, beégek vagy hasonlók miatt nem tudok feloldódni és beszélgetni. Nem akarok ilyen lenni, hanem szeretnék olyan lenni aki barátságos és nyitott. De én sosem voltam ilyen. Attól félek nem is leszek. Hogyan tudnám ezeket a gátlásokat amik visszafognak, leküzdeni? Nagyon szeretném de már próbáltam hogy nem foglalkozok vele de nem ment. Mindent túlgondolok túlságosan. Ha a baráti társaságban van egy ember akit nem ismerek annyira akkor feszengek és nem érzem magam jól.
2019. aug. 11. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Velem is ugyan ez a helyzet :/
2019. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudatos álmomban nézz szembe velük.
2019. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyesmi vagyok.

A megoldás a gyakorlás. Minél többször kerülsz olyan helyzetbe, ami kicsit kellemetlen neked, annál jobban hozzászoksz, míg egy idő után már nem fogsz feszengeni az adott szituációban. Szóval egy kicsit mindig merészkedj kintebb a komfortzónádból, mert csak így tudod tágítani azt a teret, amiben jól érzed magad. :)

2019. aug. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!