Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátom miért csak a munkájá...

A barátom miért csak a munkájáról tud beszélni?

Figyelt kérdés

Amikor beszélgetünk egyszer csak témát vált és elkezdi mondani, hogy mit csinált a munkahelyén, miket hibázott vagy rontott el stb. Már azt is elmondta mennyit keres, mennyi az órabére stb. Egyszer sem kérdeztem tőle, mindig csak úgy hirtelen elkezdi mondani a magáét. Látja, hogy nem érdekel, de mondja. A legegyszerűbb az lenne ha megkérdezném, de már így is elég kellemetlen. Szerintetek miért csinálja?

Én arra gondoltam, hogy valami nincs rendben a munkahelyén vagy pedig egyszerűen senki nem hallgatja meg.

Van valakinek hasonló ismerőse?



2019. aug. 12. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ezek szerint ez az egyetlen, ami történik vele. Nem lehet túl érdekes ember.
2019. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl én. Igazából a munkámon kívül más nem érdekel. Az a hobbim. Azzal kapcsolódik ki. Szabadidőmben azon jár az agyam. Olyan barátaim vannak akikkel erről tudok beszélni. Esti film helyett dolgozok...
2019. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Mond meg neki,hogy most fejezze be a munkát (beszedet a munkahelyéről),mert nem ott vagytok,és nem szeretnéd a szabadidődet is munkával tölteni (gondolatban a munkahelyen lenni).
2019. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
arról szeret
2019. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a párom ilyen. Hazajön és mondja, hogy mit kell majd megcsinálnia, mi történt aznap, stb. Utána hívásokat fogad még, vannak elintéznivalók. Egyszer megkérdeztem tőle hogy nincs e jobb témája, mert már elég fárasztó. Azt mondta, hogy ez a hobbija, ezt szereti ezért beszél erről mindig de ha zavar nem beszél róla.

Mivel az emberek a munkahelyükön vannak legalább 8 órát, így más nem nagyon tud velük történni, tehát ha máshol nem voltak és nem volt érdekesebb erről beszélnek.

De nézd a jó oldalát, legalább beszél valamiről és érdemesnek lát arra, hogy ezt megossza veled. Nekem például az emberek (nem kollégák, hanem barátok, rokonok) 99%-a nem árulná el a fizetését, mert szerintük az magándolog. Külföldön sokkal nyitottabbak ilyen téren az emberek :)

2019. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!