Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Ha választhattam volna,...

"Ha választhattam volna, inkább nem születek meg. " Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Voltak az életemben boldog pillanatok, de a történéseket élethelyzeteket összesítve, inkább csak egy kapálózás volt az egész, hogy jé, én is olyan normális vagyok mint a többi ember. Aztán magamnak is nehéz bevallanom, hogy valójában nem így van.

2019. aug. 16. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Jaj kis amatőr. Én anyámnak az arcába vágtam, hogy sose bocsátom meg, hogy a világra hozott. Ennyire. :D
2019. aug. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Én is ezt írnán ha nem mennék páv2-re hamarost, de ezt írom: "jaj ne gondold ezt, ki kell lépni ebből a felfogásból, ilyet nem szabad írni pozitívab kell hozzáállni"
2019. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én így vagyok vele igen.. utálom azt ami ebben a világban megy és mindent magamon és magam körül is, de tudom, hogy ez elég undorító hozzáállás lehet, mert valakinek rosszabb.. de ez van, lehet depressziós vagyok, nem tudom csak nincs kedvem élni. 19/l
2019. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Nehéz kérdés, mert sok boldog pillanatot éltem át, sokszor úgy érzem szerencsés vagyok, hogy ezt az életet élhetem. (A jelenlegit) Viszont a szüleim a nagy semmire vállaltak 3.gyerekként se végzettség, se pénz, se szerelem nem volt, az apám egy rossz alkoholista volt mindig is. Szenvedés volt a gyerekkorom, mert apám nem csak ivott hanem agresszív is, anyukám meg egy gyenge nő sajnos.11 éves korig szenvedtem apám miatt aztán anyu erőt gyűjtött és albérletbe költöztünk jó messze apámtól. Ott aztán meg tudtam mi az a mélyszegénység, az éhezés, a kilátástalanság. 2 évvel később már a két idősebb tesóm lelépett anyukám meg öngyilkosságot kisérelt meg. 13 évesen egyedül maradtam, mint a kisujjam. Akkor annyira összetörtem lelkileg, hogy azt nem lehet szavakkal leírni. Igaz túlélte anyukám és jó vele a viszonyom, de elég húzós időszak volt. Egy ideig vagdostam is magam, hogy a fiziki fájdalom enyhítse a lelki gyötrődést, majd rossz társaságba kerültem és 4 "haverom" (azt hittem, hogy a barátaim) 14 éves koromban megerőszakolt egy iskolai osztálybuli után. 16 évesen keményen drogoztam és ittam, alig tudtam befejezni a középiskolát, de szerencsére lettek normális, jó barátaim és ők nagyon sokat segítettek. Most 24 éves vagyok, boldog kapcsolatban élek, jó munkám van és sok barátom..de még ma is gyakran sírva alszom el és azon gondolkozom mi a francért kellett megszületnem?!
2019. aug. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező, én is így vagyok ezzel, nekem is azzal telt az életem, hogy próbáltam bizonyítani én is érek valamit,de úgy tűnik mégsem így van. Egy hatalmas magány az egész életem, és vágyom a halált. Azt meg pont leszarom, hogy Afrikában éheznek, attól nekem nem lesz jobb.
2019. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem egészséges az a tinédzser aki ezt egyszer sem vágta a szülei képébe.
2019. aug. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor úgy óvodás korom végén hallottam azt a szót, hogy reinkarnáció, és anyukám elmesélte, hogy mit jelent, utána este azt álmodtam, hogy egy másik világban vagyok, és élénken tiltakozom az ellen, hogy nekem megint ide kelljen jönnöm. Emlékszem, hogy milyen érzés volt álmomban, porcikám se kívánta, tudtam, hogy akaratgyenge, szerencsétlen vagyok, és az egész szenvedés lesz. Emlékszem, meg voltam lepődve, hogy megint ez vár rám, mert azt hittem, mostmár vége lesz, és nem kell többet lejönnöm ide. Kértem őket, hogy ne kelljen, de azt "mondták", le kell jönnöm ehhez a két emberhez, mert szükségük van rám, és éreztem, hogy már úton is vagyok ide, aztán éreztem, hogy elmegy az öntudatom.


Az egész életemen végigköszön ez az érzés, és az az önkép, amit a másik világban gondoltam magamról. Igazából pár éve elkezdtem megváltozni, máshogy látni magamat, máshogyan gondolkodni magamról, erősebbnek érzem magamat, de még mindig nem vittem semmire, és ha választhatnék, nem lennék itt. Nincs különösebb bajom, nem tudnám megölni magam, de nem vágyom arra, hogy itt legyek. Sokszor eszembe jut ez az álom, olyan valóságos volt.


Ez után az álom után nemsokkal, volt egy olyan álmom, hogy egy alagúton megyek a fény felé. A végén egy idős férfi várt rám fekete zakóban, fehér ingben, nyakkendőben, és nagyon békés, barátságos volt, és nagy szeretettel beszélt hozzám. Azt mondta, nekem még nincs itt a helyem, és visszaküldött. Akkor felébredtem, és észrevettem, hogy hason fekve alszom, és a fejem a párnában volt, és éreztem, hogy újra kapok levegőt.

2019. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a Queennek sikerült a legtökéletesebben szavakba öntenie, amit ezzel kapcsolatban érzek: I don't want to die, I sometimes wish I'd never been born at all.
2019. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 26 éves vagyok. Nem akarok meghalni, hisz ha már itt vagyok végigcsinálom, de szinte mióta az eszemet tudom azt érzem, hogy jobb lett volna nem megszületni. Legtöbbször csak kapálózunk ahogy írtad és ha végül el is érünk valamit annak a halálunkkal számunkra vége. Vannak és voltak boldog pillanataim, de sokkal több volt a rossz, bizonytalan élethelyzet. Ráadásul ott van a döntések sorozata. Előre nem tudod, hogy egy döntés jó lesz-e vagy sem, majd később rájössz hogy talán nem épp a legjobb volt. Végül visszagondolva ott van az, hogyha másképp döntöttél volna, akkor vajon most ennél jobb vagy esetleg még rosszabb lenne.

Szóval az egész élet egy nagy bizonytalanság ahol ha nem születtél nagyon jó helyre (pénz ÉS szeretet) nagyon nehéz előre lépkedni mind karrierben, mind magánéletben, de legalább van célod amit talán sosem tudsz megvalósítani. Ugyanakkor szerintem aki az említett jó helyre született az sem lehet teljesen boldog, hiszen gyakorlatilag megvan mindene, így csak nehezen tud magának célokat találni, melyeket meg akar valósítani, így ezeknek az embereknek a nagyrészt értlemetlen életet él, hisz az élvezetek is egy idő után unalmassá válnak. Persze egy rossz döntéssel ők is elveszíthetnek mindent és akkor ugyanott vannak mint mi, átlagemberek.

Az igazat megvallva engem sem nyugtat az, hogy másoknak még rosszabb, hisz ugyanúgy rossz csak épp a maga mércéjével.

Én éppen ezek miatt nem is szeretnék majd gyereket, mert nem akarom hogy ő is belekerüljön ebbe a "lehetetlen küldetésbe". Másrészt pedig amivé a fent leírtak teszik a legtöbb embert, azaz ez a romlott társadalom senkinek sem jó.

2019. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!