Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem értem a filmeket/kön...

Miért nem értem a filmeket/könyveket?

Figyelt kérdés

37/F

évek óta már van ez a dolog, hogyha nézek pl.egy filmet/sorozatot, egyszerűen nem áll össze a történet, nem tudom megjegyzni a neveket, utólag pedig nem tudom elmondani miről szólt a sztori.

(egy egy bonyolultabb filmnél 5x visszanézek egy jelenetet mire megértem mi is van.)


Persze nagyon-nagyjából igen, tudok beszélni arról mi is volt kb 1-2 mondatban de részletekben képtelen vagyok elmesélni mi történt. (kivéve 1-2 film amiket 5000x láttam és imádok)

A párommal mikor nézünk valamit sokszor megkérdezem hogy ez most hogy is van , mire ő szinte sokkolva kérdezi meg hogy "te nem is figyelsz mi történik, alszol vagy mi?"

De egyszerűen nem emlékszem , kiesik.


Van egy iskoláskori emlékem kb.2-3 osztályos lehettem és olvastunk valami rövid történetet az órán és a tanítóné' engem kért meg arra hogy foglaljam össze mi történt, de nem tudtam elmondani. Ez amúgy odáig fajult akkor hogy még anyámmal is beszélt ezzel kapcsolatban hogy ez probléma nálam.


Pedig amúgy értelmesnek tartanak az emberek, ezt nem is sejtik sokan.


E miatt olyan hjének érzem magam :( mit tehetnék ez ellen?

Köszönöm a tippeket.


(de ugyanúgy vagyok egy hosszadalmas problémás ügyintézésnél, de erre van egy füzetem. ebbe felírom ki mikor mit mondott milyen papírt adtak, megoldási alternatívák stb.)


2019. aug. 17. 10:58
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és amúgy olvasni imádok de nem regényeket hanem pl. filozófiai témájú, csillagászat, kvantumfizika (átlagembernek :) ), buddhizmus
2019. aug. 17. 11:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Eleget alszol? Nincs esetleg valami vitaminhiányod?

Jatsz memoriajavító játékokkal,kártyákkal. Próbáld fejleszteni magad. Szerintem nincs itt nagy baj,nekem pl a filmbeli nevek sose maradnak meg

2019. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok mondani, hogy mindenki jó/rossz valamiben. Én régen képes voltam 100x is megnézni egy filmet, ami tetszett.

Ma bele sem kezdek filmnézésbe, mert tudom, hog 5 perc után kinyomnám, ellenben pl. videojátékok képesek a TV elé ragasztani, mert ott jobban beletudom élni magam a világba, sztoriba.

2019. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

lehet akkor fejleszteni fogom magam ilyen brain training szerű appokkal.

ja nem sokat alszom amúgy ...


de amúgy ahogy a videójátékos kolléga, én meg a nyelvekben vagyok jó :)

2019. aug. 18. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!