Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy profi sportoló hogy lehet...

Egy profi sportoló hogy lehet lusta?

Figyelt kérdés

Túrázni mentünk baráti társasággal, amikor kiszálltunk a kocsiból a hegy lábánál és felvettük a hátizsákokat, hogy nekiinduljunk az oda vissza 12 km-es túrának,amikor az egyébként személyi edző, testépítő döbbenten kérdezi, hogy:


"Ugye most nem gondoljátok komolyan, hogy ennyit fogunk gyalogolni????" - merthogy ő a kirándulást azt úgy értelmezte hogy kocsival felmegyünk a hegyre, és megnézzük a kilátást.


Teljesen dühösen, feldúlva beszállt a a kocsiba és hazament.


Ez annyira furcsa egy profi sportolótól? Neki egy ilyen túrát átlag embernél jobban kéne bírnia.



2019. aug. 23. 12:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

# 10


Te valaha használtad már az izmaidat? Nem hiszem el hogy 12 km-t valami iszonyú Everest túrának gondolsz.

2019. aug. 23. 13:48
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, képzeld, rendszeresen járok túrázni.

12 km körülbelül 2,5-3 óra.

2,5-3 óra aerob mozgás, ami bizony az emelkedők miatt sokszor kardio lesz, elég sok izmot lebont. Nyilván nem rólad meg rólam, mi nyugodtan mehetünk túrázni, de egy testépítőn, akin rengeteg izom van, annak a szervezete aerob/kardio mozgás hatására nagyon könnyen kezd izmot bontani.

Nyilván ki lehet játszani ezt megfelelő fehérjebevitellel és BCAA-bal előtte és utána, de komplikált és körülményes dolog.

2019. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az aerob es kardio akkor nem hàjat bont hanem izmot?

En meg fogyoznêk /alakformàlnék amugy. De akkor ezeket kerüljem?

Bocsi az offert


On

Gondolom az izomkolosszusoknak mehterhelö cipelni is azt a 100 kg izmot magukon.

Lattam Silvester stallonet is az egyik filmben amiben idösebb (börtönböl szabadulos film), hogy menni is alig tus. Rogyadoznak a labai is. Persze diszkreten takarnak sokmindent ez is csak ugy megvillant veletlen es elkaptam.

2019. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az aerob tevékenység alapvetően zsírt éget (mivel kisebb a pulzusszám, és hosszabb az időtartam), még a kardio alapvetően a véráramban lévő cukrot égeti el (mivel magasabb a pulzusszám, és rövidebb az időtartam), illetve ez fejleszti a szívet, a keringést, és ezáltal az állóképességet.

A kardionál nagyobb az izomvesztés, amint lecsökken a vérben a vércukorszint, mivel itt nincs idő a zsírokat felhasználni, így értelemszerűen fehérjét kell felhasználni, amit legkönnyebb az izmokból kinyerni. Kivéve ha persze edzés előtt fogyasztottál fehérjét.

A Te szempontodból a lényeg az, hogy mivel kisebb az izomtömeged mint egy férfi testépítőnek, így kisebb súlyt kell mozgatnod és kevesebb fehérjére van szükséged, így hogyha fogyasztasz némi fehérjét az edzés előtt, akkor se a kardio, se az aerob nem használja el az izmaid.

Még egyszer kihangsúlyozom!!!

A testépítésnek egy célja van, hogy esztétikailag jól nézzen ki az illető. Nem cél, hogy tudjon egy órán át cementeszsákokat pakolni, vagy 12 km-eket túrázni, ahhoz teljesen más jellegű izomzatra van szükség.

U.I.: Súlyemelőt, kalapácsvetőt ne hivj magaddal túrázni, de például bokszolót vagy triatlonost igen!

2019. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 nemaRendőrség ***** válasza:

Azért azt is vedd figyelembe hogy ő úgy számolt 1 óra lesz a buli, úgy készült ruhával, kajával, vízzel. Felkocsikáztok, ott nézelődtök egy kicsit oszt kész.

Te meg 3/6 óra túrát terveztél(nem egyértelmű, hogy oda is 12 meg vissza is, vagy összesen.


Illetve attól hogy testépít még nem biztos képes rá. Nekem pl a térdem miatt nem tudok úszni, hiába edzek. Lejtőn lefele menni szintén megöli a térdeim.

Szeretek túrázni, szoktam is járni havonta 30kmes teljesítménytúrákra, de a méregdrága túracipőm nélkül

2019. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!