Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen bírsággal súlytható,...

Milyen bírsággal súlytható, ha akadályoz valaki a saját tulajdonomba való bejutásba?

Figyelt kérdés

Van egy ráccsal felszerelt főúti (bérelt) irodahelyiségem, ahová valamiért a nyugdíjasok imádják kikötni a bicikliket. Eddig ami személyesen is pont érintett az így nézett ki: a rács mind a két oldalán 1-1 kerékpár, de a rács még nyitható volt. Fogtam kinyitottam, odébbtettem/lökdöstem/taszigáltam a láncravert kerékpárokat majd bejutottam az irodàmba. A néniknek nem tetszett amikor kb 1 óra múlva előkerültek értük, persze azért nem jöttek be szólni de behallatszott a véleményük. Az enyém meg ki. Remélem.

Nagyjából egy hete pont jöttem el az irodám mellett, éppen nem volt arra dolgom, de ha lett volna se jutottam volna be, ugyanis telibe láncolta akkor is egy öreglány pontosan középen, így már esélyem sem lett volna rácsot nyitni.

Gondolom jómagam nem vághatom át a láncaikat. A rendőrség zaklatható ilyesmivel? Bírságol? Figyelmeztet? Nem tűnik nagy dolognak de kellemetlen tudna lenni ha pont időpontra jönnének hozzám tárgyalni akármi aztán nincs bejutás. A rács leszerelése nem opció na meg úgy egyáltalán, nehogymár...


Tudom, tudom, más örülne ha nem tudna bejutni a munkahelyére, de ez akár egy szimpla földszintes utcafronti lakás is lehetne.


2019. aug. 28. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad nagy táblával jelezni, hogy nem kerékpártároló?


Esetleg, írd ki, hogy kerékpártároló, díja 1 óra/ 10.000Ft


Aki kitámasztja, odaköti a kerékpárját ráutaló magatartással elfogadja a bérleti díjat.

2019. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez egy jó ötlet :D és még számlát is tudok adni xD


Na de egyébként tényleg, táblát azt fogok kitenni vagy nyomtatok valamit. Ha az se működik akkor pedig szedem a bérleti díjat.

2019. aug. 28. 23:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Táblával jelezni (nagy betűkkel, olvashatóan), hogy tilos a biciklitárolás, az iroda akadályozása bárhogyan

2- Újabb táblával, hogy a tiltás ellenére ha újra gátolnak, feljelentést von maga után.

3. Ha ezek után továbbra is odaláncolják a bicikliket, ki kell hívni a rendőrséget, hogy nem tudsz a saját tulajdonodban lévő ingatlanba bejutni, mert elzárták az utat- Rendőrség kijön, és ha jogos a panaszod, akkor nekik van hatáskörük, hogy levágják a láncokat.

Még valamit. Mindig csinálj fényképeket (dátummal), ha perre vinnéd, legyen bizonyítékod.

2019. aug. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"sújtható"
2019. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!