Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már valakinek kényszergon...

Volt már valakinek kényszergondolatai?

Figyelt kérdés

Létezik tényleg, hogy magától elmúlnak? Csak, mert velem ez történt, de neten mindenhol azt írják,hogy a legtöbbször nem múlik el csak úgy.


Nekem az utóbbi időben voltak kényszergondolataim. Már már a megőrülés szintjén voltam. Éjjelente izzadtam a gondolataimtól. Szó szerint azt hittem bele fogok örülni. Úgy voltam vele, hogy ha nem múlik el elmegyek pszichológushoz, mert nagyon félelmetes volt. Végül nekem az segített, hogy sok minden történt körülöttem és időm sem volt gondolkodni. De nagyon megijedtem. Én tudom nálam mi váltotta ki, nem magától keletkeztek.


2019. aug. 30. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudtál leállni a gondolkodással.. Szerintem stressz.

Abból kiindulva hogy én annyira magányos vagyok hogy kezdek beleőrülni hogy senki se fogad el, és nehezen megy minden az életembe, és esténként vagy fél óra-órát jár a fejembe ilyesmi, és nem tudom eltüntetni a fejemből.. Szóval stressz, nekem ettől van. Talán neked is. Ha gond van amugy nyugodtan írhatsz, meghallgatlak szivesen és segitek ha tudok

18f

2019. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem olyan van hogy mondjuk: akarok egy fuzetet venni, de az egyforma kozul is valogatok mert ha roszat valasztok akkor valami rossz fog tortenni. Vagy epp ahogyan ulok ugyanez. Nagyon rossz mar nekem es nemtudom hogy kell ez ellen tenni :( megkeseriti az eletem... te is ilyesmire gondolsz? Vagy te hogy erted a kenyszergondolatot?
2019. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, ha valaki szeretne beszélgetni, vagy kiadná magából nyugodtan írhat, szívesen meghallgatok bárkit :)

18f

2019. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
HJelen, magától múlt el, de sokáig tartott. Volt bennem bizonyítási vágy, talán ez segített benne meg a tény, hogy mennyire magamra voltam utalva.
2019. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van olyan élethelyzet, hogy ha valami nagyon idegesíti az egyént, akkor azon pörög 1000-el, de nagyon.
2019. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kényszergondolatok attól ijesztőek, hogy olyan képeket mutatnak velünk kapcsolatban, amik ránk nem jellemzőek. Ha egyre erősödnek, akkor el kell menni orvoshoz.
2019. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudatalattiból jön. Mondjuk sok az időd, nem dolgozol, nincs kihívás az életedben, semmi felelősség, nincs tartozás a bank felé, egyszóval nagyon van időd gondtalanságra, gondolkodni, és a szekrényben dübörög a dinoszaurusz, azaz a zavaró gondolat ami el volt zárva. Megoldás, ne harcolj vele, mert nem győzhetsz. regisztrálod érkezését és hagyod, na de abban a semmittevő gondtalan életben nem hagyod, haneü belekapaszkodsz, hogy legyen valami baj, mert unalmas nélküle az élet. A másik oka meg a valós probléma amivel tényleg foglalkoznod kéne az életedben, kreálsz egy hülyeséget, amivel játszhadoszjatsz, mert az amivel tényleg megoldani kéne az nagOn nehéz és problémás. Például félni akármitől betegesen, (villám) de nem ez a valódi problémád gyökere, hanem az, hogy nem éltél és a hirtelen halál mindennek gyorsan véget vet, úgy hogy még nem éltél, csak küzdöttél az életért. Kapcsold a kényszergondolatot egy kellemes ízhez, élményhez.
2019. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen. Szívesen segítek! :-)
2019. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!