Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tőletek is kéregetnek pénzt...

Tőletek is kéregetnek pénzt Budapesten?

Figyelt kérdés

Több ezer munkahely van fent, és életerős fickó mögött teli hirdetések de inkább a markát tartja.


A másik fajta keregető, rohan az emberek után héé tesó nincs egy 100-SOd,



A másik öreg bácsi elejtett egy tízest majd felveszi és így szól, szórja a magyar a pénzt ... és neked van apród?


A harmadik a legútatosabb ál a Keleti bejáratánál ki és kamu story-t nyom súlyos beteg roma gyerekről aki rákos és hamarosan meghal.... nem napon barnult emberünk és figyeltem, hogy a zsebe tele volt pénzzel meg.


Két éve is ezt a rizsát nyomta az utóbbi, akkor még adtam neki egy 10-est és fel volt háborodva ( akkor még nekem se volt pénzem)


Most meg, hogy 10-12 órázok napi szinten, így nem verem el a pénzem ilyen ingyenélőkre, épp eleget vonnak le ezek a patkányok miatt.


————-


Ti milyen módszert alakalmaztok ezek ellen?



2019. aug. 31. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:
(Jó lenne ha a Kedves Moderátorok nem törölnék ezt a kérdést! )
2019. aug. 31. 14:01
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet, figyelmen kívül hagyom őket. Tőlem biztos nem kapnak pénzt, nem azért dolgozom, hogy nekik adjam. Plusz ha adnék, azzal csak támogatnám a jelenlegi életvitelüket.

Esetleg az utcai zenészek vagy mutatványosok azok, akiknél még elgondolkozom, hogy adjak.

2019. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kéregetőknek nem szabad adni, ők cigire, piára költik. Vagy ha valamire gyűjt, pl vonatjegyre, azt megveszem neki, ha elfogadja akkor rendben van, ha az úgy neki nem jó akkor nem kap semmit. Aki tényleg rászorul az nem kéreget. Az utcazenészek többsége pedig nem csöves. Sajnos akad köztük az is, de azt ránézésre megmondom, hogy kényszerből csinálja vagy mert örömét leli benne és ezt meg akarja osztani velünk. Utóbbi kategória nem ritkán egy ezrest is kap tőlem, ha nem zavarja, hogy hosszasan hallgatom őt (volt akire a frászt hoztam ezzel, de általában nincs ellenükre).
2019. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fiatalok és mégis ezt csinàljàk, mi lesz ezekkel késöbb?? Én nem is vàlaszolok nekik semmit, ettôl agyfszt kapnak.
2019. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alkesz típust kikerülöm, és mogorvább napjaimon odavetem, hogy el lehet ám menni dolgozni is.

Az ilyen beteg vagyok vagy beteg a gyerekem táblákkal nem foglalkozom, ők többnyire maffia/csalók bábja, a nap végén úgyse kapja meg azt, amit összekoldul.

Az állatot maguknál tartókra haragszom. Szegény állattal csak addig bánnak szépen, míg látják és míg eszköz a koldulásra, utána viszont...

A megélhetés művészeket azért valahol értékelem. Legalább próbálnak valamit adni a pénzért cserébe. Csak hát a minőség sokszor elég gáz, úgyhogy nekik se dobok semmit, de néha rosszul érzem magam tőle.


Különben sincs nálam az utóbbi években kp.

2019. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, egy elég forgalmas csomóponton keresztül járok minden nap, szóval rendszerint megtalálnak a kéregetők. Én általában annyit mondok, hogy nincs nálam, bocsi, és megyek tovább. (Ezt volt, hogy úgy mondtam, hogy pont a kezemben volt 1500 ft, akkor kicsit megijedtem, hogy hogy fog reagálni, de nem lett baj végül)
2019. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia

A 3-as hoz még, hogy én általában viszek valami kis csokit vagy hasonlót, ha azt is elfogadja, akkor tényleg kell neki, pénzt ritkán adok.. mert italra megy stb.

Illetve fel lehet ajánlani egy telefon hívást is, hogy nem szeretne-e hajléktalan szállóba menni. A Máltai Szeretetszolgálat például ingyen kimegy, ha tényleg olyan.

Sok helyen, pl. piacon és étteremben ha tényleg munkaképes és szeretne, akkor van lehetőség dolgozni, pakolás, takarítás stb. -ez biztos csak kérdezősködni kell, meg őszintének lenni. Ezt is el lehet mondani egy fiatalnak például.


Remélem segít, üdv, szép napot.

2019. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbálgatnak. "Bocs, de NEM" a válaszom.
2019. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!