Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapesten miért ilyen bunkó...

Budapesten miért ilyen bunkó mindenki?

Figyelt kérdés
körübelül egy éve költöztem fel Budapestre az egyetem miatt, kénytelen voltam ide jönni. Tapasztalatim szerint itt az emberek annyira nem veszik figyelembe a többi embertársát. Most mondok egy példát... sokszor utazom tömegközlekedésen börönddel, megszokott hogy rengeteg ember van... de még ők várják el tőlem, hogy a bazi sok cuccal még én menjek odébb.. itt az emberek egyáltalán nem udvariasak.. nektek mik a tapasztalataitok?

2019. ápr. 10. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Jól látod, a többség ilyen. De szerencsére akad kivétel.
2019. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Mert mr Orbàn maffia 10 èves hatalma alatt az emberek elkezdtek fèlni. Egy kormàny van ès annak anarhiàja diktàlja az emberi korosztàlyokat. SZellemi elnyomàs van az emberekbe, a munka forgatag pedig a.szerencsètlen magyarsàghoz szüksèges. Nem tisztelem ezt a kormànyt se ès az előzőket emiatt az emberek egymàst osztjàk meg. Sok különbseg van ami miatt nem emberi ez a magyarsàg. Tudtommal most van a csùcsa a fidesz hatalomnak. Csak egy nèp àllithatja meg a farkasokat de a nèp fèl igy persze egymàst tizedelik meg az emberek. Az emberek nem vàltoznak meg tisztelet a kivètelnek. Ennyit mondhattam neked hogy mi minden okai.lehetnek hogy bunkó a magyar pesti ember. Tulajdonkèppen a fővàros fèl nagyon , az uralom miatt.
2019. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem mennék bele apolitikába. Szerintem itt a kormánytól függtetlenül ilyeneket az emberek
2019. ápr. 10. 16:20
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Születésem óta itt élek, és valóban a többség bunkó, de vannak nagyon édes, figyelmes emberek.

Attól, hogy az emberek többsége bunkó, te ne válj azzá! Én is próbálom mindenkivel kedves, udvarias lenni és mosolyogni rájuk, így nem nyomorítom meg maganat sem a saját savanyúságommal

2019. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
próbálok így tenni, ahogy mondtad. :)
2019. ápr. 10. 16:26
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Tudod, idővel beinvesztálódsz te is.

Egy-két év és már nem is érdekel, sőt lehet te is ilyen leszel.

Ilyen a város, főleg ha nagy.... Büszke és irigy.

2019. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vidékiek miért általánosítanak?
2019. ápr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
mert a többség ilyen, ha többségbe lennének a kedves emberek, nem mondanám.
2019. ápr. 10. 20:16
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Most elmesélem a saját sztorimat.


14 évig éltem Budapesten.

Mikor 19 voltam, és meg kellett jelölnöm hogy hová szeretnék menni egyetemre, fénysebességgel, habozás nélkül választottam Szegedet.

Budapest egyszerűen tényleg ontja magából azt a végtelen nemtörődömséget minden ember felé.


Szeged pedig jobb.

De hozzáteszem, itt is van belváros, és nem tudom mi az isten a pontos magyarázata (persze van tippem, de nem vagyok szociológus), de itt is ugyan azok a jellegzetes nagyvárosi betegségek fordulnak elő.

A másikat leszoritja a járdáról az éppen telefonozó akármilyen korú gyökér, mert nyilván sokkal fontosabb hogy majom emojit küldözgessen a haverjainak, mint hogy előre nézzen.

A boltnak, egyetemnek, tömegközlekedési járműnek kizárólag csak az ajtajában tudnakj egyesek megállni, és valahogy egy óra után se esne le nekik hogy csak ott tud ki- és beszállni az ember, tehát menjen már onnan. Aztán még ő néz undorral vegyes megvetéssel ha felszólitom hogy 30 és fél centiméterrel menjen már odébb, ott is ugyanúgy lehet álldogálni és filozofálni.


Itt is ugyanúgy van tömegközlekedésen hangoskodó, vállalhatatlan kretén banda, itt is van törtető nyugger aki 20 embert nem hagy átmenni a busz egyik végéből a másikba, mert a busz közepén parkoltatja a banyatankot...


Szóval Budapest összes betegsége megvan itt, csak mondjuk egyhuszad akkora területre korlátozódik ez,. mint Bp-n.


De a városi ember itt is városi.


Egész egyszerűen ez szerintem abból adódik hogy a gyerekek nem tanulnak meg szüleikkel az utcán, közintézményekben, tömegközlekedésen közlekedni.


Énrám rám szólt anyám hogy "Menj arrébb, engedd el a bácsit/nénit".

Automatikusan arrébb megyek bárkinek.

De amikor látom hogy valaki teljes vállszélességgel megy előre, és le se sz...rja hogy vele szembe jövök, akkor van hogy elpattan az agyam és én is levállazom. Amit aztán meg szokott érezni, és fordul egyet a sarkán, mert pehely 80 kilómmal talán elég kinetikai energiát közlök vele.

Persze jön a felháborodás, és én vagyok az agressziv...

1-et, 2-őt, 3-at még elviselnék, de amikor minden utcasarkon valami telefonjába belezombult kretént kell kerülgetnem, és már felmásznom az épület falára, vagy kiugranom az úttestre, akkor azt mondom inkább hogy "Anyádat, ezt már nem".

2019. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
azért zavar ennyire mivel én kisvárosból jövök, nálunk megszokott hogy udvarias vagy a másikkal... nyilván midnenhol vannak parasztok, akár otthon is.
2019. ápr. 10. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!