Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon unatkoznak az...

Magyarországon unatkoznak az idősek, vagy mi a problémájuk?

Figyelt kérdés

Egy tervező cégnél dolgozom, elég nagy hajtás van.


Ma 15 perc azzal ment el, hogy bejött a szomszédban élő nyugdíjas nő számon kérni minket, hogy miért előttük van a szelektív hulladékunk. (azért, mert az autó eltakarja a mi felünkön, és nem veszik észre a kukások). Az előttük lévő zöldterület sarkán van, épp csak kicsit lóg be telkükre.

De nem ez a lényeg, hanem hogy normális ember nem hiszem, hogy nekiáll azon problémázni, hogy havonta 1x kb.2 órát egy papírdoboz belóg 50 cm-re a telkére.


Azért teszem fel a kérdést, mert több ilyen eset volt, pl. pár hónapja leszállok a bicikliről, hogy áttoljam a zebrán, és megnyomta a gombot, h zöldre váltson. Erre beszól egy nyugdíjas nő, hogy ne nyomkodjam, menjek csak át piroson, mit képzelek.

olyan is volt, hogy szintén idős nő a bicikliúton keresztbe állva a biciklijével beszélget, és mikor megkérem, hogy álljon arrébb, még neki áll feljebb.


olyan, mintha direkt keresnék a konfliktust, de ami igazán elképesztő, hogy milyen arrogáns, kötekedő stílusban beszélnek velem.



2019. szept. 5. 08:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Ennyire unatkozol, h velük foglalkozz?
2019. szept. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Eléggé sok pszichológiát tanultam. Arról van szó, hogy feszült vagy, ezért jobban magadra veszed az idősek hülyeségeit. Egyáltalán nem kell velük foglalkozni.

Nekem pl eszem ágában sincs hallgatni a pampogásukat "Nem érek rá csókolom!" és elballagok.

2019. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Mert nyámnyilának tudsz, látják, hogy beléd lehet kötni.

Légy határozottabb, magabiztosabb, kihúzott hát, felemelt fej, esetleg kezdj el valami küzdősportot tanulni.

2019. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
És soha ne nézz a szemükbe!
2019. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2:

"Eléggé sok pszichológiát tanultam. Arról van szó, hogy feszült vagy, ezért jobban magadra veszed az idősek hülyeségeit. Egyáltalán nem kell velük foglalkozni."


jajj. az a tapasztalatom, hogy aki pszichológiát tanult, az jellemzően mindent vmi nyakatekert pszichológia elmélettel akar magyarázni (túlelemezni), és azonnal nekiáll kielemezni a másikat (és természetesen semmit nem talál el).


mellesleg pszicho helyett javaslom a szövegértés gyakorlását: a jelenség okát kérdeztem, nem azt, hogy hogyan kezeljem.

egyébként ne haragudj, de mint írtam, reál területen dolgozom, inkább a valódi egzakt tudomány érdekel minket, a pszichológia meg hasonlók annyira nem.


"Nekem pl eszem ágában sincs hallgatni a pampogásukat "Nem érek rá csókolom!" és elballagok."


igen, amikor bejön az irodába, vagy keresztbe állva elfoglalja az egész bicikliutat, akkor pont el lehet ballagni, köszönöm a rendkívül életszerű tanácsot.



3:


"Mert nyámnyilának tudsz, látják, hogy beléd lehet kötni."


és mi alapján tűnik annak?


"Légy határozottabb, magabiztosabb, kihúzott hát, felemelt fej, esetleg kezdj el valami küzdősportot tanulni."


küzdősportot nyugdjíasak ellen?:D

hol írtam olyat, hogy nem küldtem el a francba? olvasni tudsz?


semmi nem írtam arról, hogyan reagáltam, a jelenség okát akartam megérteni.


OFF: nem gondoltam volna hogy ennyire egyszerű kérdés ekkora gondot okoz. eddig senki sem válaszolt érdemben a kérdésre.

2019. szept. 5. 09:35
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Ha nagy a hajtás, miért nem koncentrálsz a munkádra ide írkálás helyett?
2019. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Elég kötekedős vagy, kérdező. Pedig ilyet ritkán írok, nem szeretek ok nélkül bántani senkit. De ahogy osztod itt mások véleményét meg a pszichológiás szöveged...

A magyar öregeket meg nem kell bemutatni, persze, hogy unatkoznak. Csak gondoljunk bele, mi mit csinálnánk 0-24-ben célok, programok, történések nélkül.

2019. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Megkeseredettek, unatkoznak, élvezik a konfliktust, azt hiszik, hogy mindent tudnak/megtehetnek, mert 65+osak. Válassz valamit.

Tegnap volt szerencsém egy ritka gyöngyszemhez, egy bácsihoz. Képtelen vagyok szavakba önteni, hogy milyen jó élmény volt a vele történt beszélgetés. :o Azért (elvétve) vannak ilyenek.

2019. szept. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert unatkoznak a nagy semmittevésben.
2019. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem a kérdező osztja az észt, hanem a válaszadók többség.

A kérdező feltett egy kérdést és leírta a tapasztalatát. Erre mindenki őt támadja.


A 2-es válaszban lehet valami, de az igazság az, hogy bizony sok ilyen öreg (és fiatalabb is) van.


Többségük tiszteletet vár el csak azért, mert idősebb, mint te. De ő már nem adja meg neked.

Azthiszik nekik mindent szabad, és hogy mindent jobban tudnak. Pedig a helyzet az, hogy avilág rohamosan változik és ami az ő idejükben volt az ma már sokszor nem úgy van, nem érvényes.


Vannak, aki figyelemre vágynak, ők kezdenek el beszélgetni.


És nekem is volt szerencsém olyanhoz, mint itt a kukás eset. Persze télen nem takarítja a háza előtti részt(akkor nem az ővé), pedig ha valaki elesne és eltörné valamilyét, akkor bizony az az ottlakó felelőssége lenne.


Ha társasházban laksz, meg rádszállnak, hogy segíts, meg ellenőrizgetnek, hogy mit csinálsz, miért vagy otthon...stb


Igenis idegesítő a többség.

2019. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!