Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori a lifttől...

Mennyire gyakori a lifttől való félelem?

Figyelt kérdés

Csak mert én inkább lépcsőzök, minthogy liftbe szálljak.

Vannak még vele így?



2019. szept. 6. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori. Anyukám is inkábbb felmászik a 18. emeletre, mint liftbe szálljon. Én a liftben nem szorongok, de buszra nem szállok fel az tuti.
2019. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Klausztrofóbiának nevezik.

Ha nálad ez csak a liftre korlátozódik, akkor MÉG csak az enyhébb formája.

[link]

2019. szept. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is lépcsőzök, de nem azért, hanem mert 3 emelet általában gyorsabb lépcsőn, és akkor még mozogtam is egy kicsit, de már volt olyan, aki nem értette, azt hitte valami fóbiám van.Holott az ő hozzáállásuk teljesen logikátlan, a szabadidejükben nincs elég idejük edzeni, ilyenkor meg inkább várnak a liftre, tehát időt szánnak arra, hogy ne kelljen mozogniuk.
2019. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen ismerosom.
2019. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Én klausztrofóbiás vagyok (gyerekkori rossz élmény miatt). Nem szállok be a liftekbe, mert sötét, nincs levegő és félek, hogy bent ragadok. Ezért inkább lépcsőzöm, ha olyan helyre megyek.
2019. szept. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Velem egyszer két emeletet zuhant a lift, mire megfogta a fék. Ennek több, mint 30 éve, én azóta is csak akkor szállok liftbe, ha nagyon muszáj (cipekedés, sietek, stb).
2019. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor szállok be a liftbe, ha nagyon muszáj vagy ha többen vagyunk, hogy ne nézzenek gyávának.

A mozgólépcsőtől is félek, de az legalább nincs erre felé.

2019. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
A lift a létező legbiztonságosabb közlekedési eszköz. Minimum 8 drót tartja, ami egyenként elbírja a kabint és a maximális terhelhetőséget (tehát elvileg 8x nagyobb súlyt is tudna szállítani, ha minden rendben, de biztonsági okokból az elektronika nem engedi). Ha mégis mind a 8 kötél szakad, akkor működésbe lép egy fék, ami megállítja a zuhanó kabint. De ha neadjisten ez is csütörtököt mond és a kabin elszabadul, a liftakna aljában van egy rugalmas ütköző, ami elnyeli a becsapódás energiájának jelentős részét, így minimális sérüléssel megúszod a kalandot.
2019. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Ez azt jelenti, hogy az csak a hülye filmekben van, hogy lezuhan a lift és felrobban?

2019. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kevesett kellenne lépcsözni akkor én is inkàbb lépcsôznék. Ha fent laknék a 20.-on akkor egyértelmûen inkàbb a lift.
2019. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!