Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az egyetemet végzett vezető pozíciójú emberekről, akik lelőtt véres vadakkal/állatokkal pózolgatnak zöld ruhában vigyorogva?

Figyelt kérdés
Sajnos csak privátban linkelhetem az egyik ilyen illető profilját (persze ha érdekel valakit) és azt gondolom, hogy elképesztően bicskanyitogató és remélem egyszer ők is úgy végzik, mint a szegény állatok.

2019. szept. 6. 12:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
35%
Tudjátok mi az érdekes? Az étel- ital kategóriában senkit se köveznek, savaznak, mert vörösboros szarvaspörköltet főznek, és elakadtak a hozzávalóknál, elkészítési módoknál :D Ott még ötleteket is adnak. Szóval itt megy a képmutatás ennél a kérdésnél bőven ám :D
2019. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
59%

Az élvezeti értékét én se értem annak, mikor random városi valakit kivezetnek az erdőbe, gubbaszt valahány percet a vadlesben a 100 méterre kihelyezett takarmánytól, és egy ravasz meghúzása ad neki élményt.


Nem értem, de egyáltalán nincs vele bajom.


Miért nincs vele bajom?

Mert tanultam természetvédelmet, és élőben az erdőben hallgattam erdészeket erről beszélni.

Vadászni a magyar erdőkben igenis kell.

Nem úri hobbiból, meg trófea gyűjtésből, hanem erdőgazdaság miatt.

Magyarországon (meg úgy általában Európában) már nem jelklemző, vaghy épp egyáltalán nincsenek nagyragadozók (medve, farkas, rozsomák volt valamikor még...).


Ha valaki minimálisan érti az ökológiát, akkor tudja hogy egy ragadozók nélküli életközösségben idővel a növényevő nagyvadak (őz, muflon, szarvas, vaddisznó) kárt okoznának az erdő növényi közösségében.

Vagy lelegelik a fiatal csemetéket, vagy kitapossák a gyenge törzsű, épp hogy csak kisarjadt magoncokat, vagy kizabálják az avarból a terméseket.

Ez azt eredményezné pár év-évtized alatt, hogy az erdőnek nem lesz újulata, nincs fa utánpótlás. Ez idővel pedig az egész erdőt kinyírná, és lehet mesterségesen telepíteni.

Ez nem jó.


Ahhoz hogy az erdő megmaradjon mint életközösség, és mint faanyagot szolgáltató erőforrás, ahhoz igenis kell ritkítani a vadállományt.


Plusz a vadállomány genetikájának is jót tesz, ha a gyengébb (kívülről láthatóan kisebb, gyengébb, betegesebb) egyedeket kilövik. ezeket 300 éve még a farkas ette volna meg, de farkas híján a vadásztársaságnak kell kiszelektálnia.


Csak hát a mély sötétzöldekhez ez az infó nem szivárog le.

2019. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
A fanatikus állatvédők rettentő buták, korlátoltak, és képmutatók. Igen, te is Kedves Kérdező. A nagymamád főzött csirkepörköltet nokedlival? Ha igen, akkor ő is egy rohadt gyilkos? Vagy ő nem, mert a csirke az nem ugyanolyan állat, mint az őz? A vadászat nem úgy megy ám, hogy mindent lelőnek ami cuki. A vadgazdálkodás egy külön szakma, amit tanulnak a vadőrök, hivatásos vadászok. Te csak azt látod, hogy fényképezkednek a lelőtt őzzel. De azt nem, hogy a beteg állatokat lövik ki, hogy megállítsák a betegség terjedését. Vagy a vadmalacokat azért, hogy ne zabálják fel a gazdák összes kukoricáját, krumpliját, hogy neked tudjanak chipset készíteni a gyárban.
2019. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

Pontosan utolsó, én ki is felejtettem a 12-es hozzászólásomból a mezőgazdasági károkozás témáját.


Mert ugye nem szerencsés ha egy vaddisznó csorda (lehet az akár 50-100 disznó is egyszerre) átmegy a néhány hektáros termőföldön, és széttúrja, kizabálja azt.


Ott a gazdának egyértelmű kártételt jelentene, nekünk fogyasztóknak pedig drágább élelmiszert (mert ugye a kiesést a maradékból kell megfizetnünk).

2019. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

Áruljátok már el, mi a fene baj volt azzal a ténnyel, hogy a nagyvadak igenis mezőgazdasági kárt okoznak, és túlszaporulatot igenis ki kell lőni?


Nem pandákról, meg orángutánokról beszélünk, amikből már alig van a természetben.

2019. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
12, 13, 15: Figyeljetek, ezek egyszerűek, mint a faék, ezeknek magyarázhatjátok az észérveket, lólátásban mennek a saját idióta elvakultságuk után. Ennyi a bajuk.
2019. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Felesleges itt holmi szakemberek által megfogalmazott indokokkal jönni. A gyíkon, az ágyban fetrengve úgyis mindenki jobban tud mindent is.
2019. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
37%

A nagypapám is vadász volt és egyáltalán nem volt gazdag. Mi szeretjük a vadhúst, tele vagyunk trófeákkal.

Lefogadom valami vegán lehetsz. Tudod a vadászat nem úgy megy, hogy kedvére kimegy a vadász és lő amire akar. Mindennek megvan a szezonja. Másrészt, mindent le kell dokumentálni, legalábbis régebben egy naplóba írták, hogy ki mikor hol járt mit lőtt vagy látott-e valami furcsát.

Harmadrészt, ha nem lenne gyérítve a vadállomány, akkor a gazdák igen csak árat emelnének, mert a sok őz, szarvas, disznó nagy károkat tud okozni.

2019. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
45%

Tán le se szarom

Komolyan nincs jobb dolgod?

Inkább menj ki és szedd össze a szemetet

2019. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Ha te ekkora állatvédő vagy és ennyire ráérsz másokkal foglalkozni, akkor remélem, hogy a faluban minden hétvégén disznót vágó Pista bácsiékról is így fröcsögsz."


Annyi a különbség, hogy Pista bácsi nem veri nagy dobra a disznóvágást. Engem az a mérhetetlen léptékű sznobizmus irritál, amivel még pluszban provokálják az átlagembert. Vadgazdálkodás, jó elhiszem, hogy ez is egy külön szaktudomány és kontrollálni kell bizonyos mértékben a természetet. De ezt lehetne diszkréten és humánus módon is. Ne az legyen, hogy a nagyarcú földbirtokos - magát értelmiséginek aposztrofálva, amiért elvégzett egy nyomi agrárképzést - magát egyből Sir Arthur Watson nottingham-i grófnak képzelve lemegy a birtokára a G Mercijével és széles vigyorral pózolgat a szerencsétlen állatot teteme felett.

2019. szept. 6. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!