Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen miért írtak jobbra dőlő...

Régen miért írtak jobbra dőlő betűkkel?

Figyelt kérdés
Legalábbis mamám így írt és az első férje is amit láttam tőle leveket. Így tanították az iskolában? Ráadásul a betűk is olyan szépen kanyargósak amit én eddig még senkitől se láttam.
2019. szept. 7. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Régen így tanították.

Te is megtanulhatod, sok gyakorlással.

2019. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Zsinórírás, mert volt ilyenekre idejük. Sokat írsz, megdőlsz magadtól is, kényelmesebb úgy. Kunkorodni jó, sok helyen így tanították, én is kunkorodok, de nem az iskolában tanultam hanem az öregebbektől. Mivel már szinte nem is írunk kézzel folyamatosan (nem adatlapot töltve), ezért nem is tudom milyen most az írásképem. Szerintem gyerekes.
2019. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Régen mindenki ivott és vagy drogozott..
2019. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nagymamám ír így és valami meseszép! Régen erre is igényesek voltak az emberek
2019. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
59%
Így tanították. Apám (71) is így ír, valószínűleg azért tanultam meg én is jobbra dőlő betűkkel írni mert ezt láttam. Aztán amikor iskolába kerültem, vért izzadva tértem át a "gyöngybetűkre" mert muszáj volt. Harmadiktól ugyanúgy visszatértem a dőltre :D
2019. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fish1 ***** válasza:
Gondolom így is tanították, de egy ember személyisége is benne van az írásában, lásd grafológia. Általánosban nekünk is dőlt írást tanítottak, de ezt kb első osztályban tudtam tartani, amikor már automatikussá vált az írásom, akkor hol egyenes volt, hol az ellenkező irányba dőlt enyhén. Most is kb ilyen, viszont pár éve nem is folyóírást használok, hanem "nyomtatott" kisbetűket, mint az írek vagy angolok pl.
2019. szept. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Volt szerencsém látni 1-2 angol kollegám írását és igen, nekem tökre úgy tűnik hogy nagyon koncentrálniuk kell íráskor ráadásul a betűk kb olyanok mintha egy alsós írná aki most tanult meg írni.
2019. szept. 8. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!