Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emlékeket hagyott...

Milyen emlékeket hagyott bennetek 2001. szeptember 11?

Figyelt kérdés
Hogy éltétek meg azt a napot?

2019. szept. 10. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok közömbös ami a világban zajlik az emberekkel, valahogy sosem magyarnak látom magam elsősorban, nem azonosulok teljesen egy nemzettel sem. Abban igazad van, hogy a média felkapta a történteket, és megélt belőle pár hétig, mint a keselyűk, de akkor is egy tragédia, na.
2019. szept. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Elsős voltam, és nem elég, hogy bizarr volt belépni a közoktatás első igazi lépcsőfokára, még néma csendben is kellett állnunk az egyik órán egy másik ország halottjaiért.

Na, gondoltam magamban, az iskolás lét aztán tényleg komoly és felnőttes lesz, ha ilyen dolgokkal is foglalkoznunk kell majd.


De aztán amerikát nem terrorizálták tovább (legalább is nem idegen nemzetek terroristái, inkább csak a saját tömegmészárlóik), azért meg nem kellett némán állnunk, amikor amerika bombázta szarrá a közel-keletet, szóval annyira mégsem volt komoly, de ez az egyszeri eset azért megmaradt bennem.

2019. szept. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi voltam egésznap anyummal játszottam. Később mesélték el.
2019. szept. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

3.-os voltam és osztálytársammal játszottam, akit a gyámom korrepetált olykor, együtt tanultunk.

Majd őérte jöttek, hazament, de közben a nappaliban ment valami híradás, amit az őseim néztek.


Amikor a híradó ment, mindig csendben kellett maradnom, gyerekként meg is voltam sértődve, hogy a híradó fontosabb, mint én?


Most is csendben kellett maradnom, sőt, vissza is voltam zavarva a szobámba. Csak az átlagoshoz képest valahogy más volt.

Valami olyan légkör volt otthon, ami felejthetetlen.

Nyomott, riadt, lehangoló.

Nagymamám mondta, hogy most nagyonnagyonagy gond történt Amerikában.


Egy távoli rokonunk a közelben dolgozott, és egyébként is, Nagyimékat igencsak megérintette.


Ezt a riadt, lehangoló és mostaztánmégaszokásosnáliskevésbészabad megszólalnod... Légkört talán soha nem felejtem el.

2019. szept. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
10%

Észrevehető, hogy jópár centit visszavett az USA az arcából azóta.

Szegényeket nagyon utálom, talán jobban, mint anno a ruszkikat.

2019. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

annyira semmit, hogy arra sem emlékeztem, hogy 2001-ben volt

visszaemlékezve idősebbnek tűntem és fel sem tűnt, hogy ennyi idő elment

de maga a terror cselekmény hidegen hagy, nem lennék terrorista, de megtudom érteni az ő álláspontjukat is

a mi nemzetünk sok szabadság harcot megélt, már akkor harcoltunk, veszteségeink voltak amikor Amerika sem létezett

lásd Indiánok, régen ott éltek, ma rezervátumokban


ha valaki feladja a harcot, akkor oda jut, mint az indiánok, vagy épp mi, hogy a saját hazánkkal vagyunk határosak, utálnak minket és élősködik rajtunk egy gusztustalan népség...

2019. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nagy emléket nem hagyott, délután indultunk játszani, bicajozni suli után, aztán valamelyik gyerek mondta, hogy mi történt és menjünk haza nézzük a tévét. Még azért elég fiatal voltam ahhoz, hogy felfogjam mi történik. De viszont nagyon jó ihletett adott, mert én készítettem egy rajzot később az égő tornyokról.
2019. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
Bennem semmilyet mert még nem éltem akkor.
2019. szept. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
55%
2019. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%
10 éves voltam, szóval úgy azért érzékeltem a nagy felhajtást körülötte, meg hogy csomóan beszélnek róla, de egy gyerek nem ezzel van elfoglalva. Szóval ez egy idő után elült.
2019. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!