Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van olyan sok transzfób...

Miért van olyan sok transzfób ember Magyarországon? Javulni látszik a transzneműek helyzete, vagy rosszabbodni szerintetek?

Figyelt kérdés

Aki szeretné megtudni önmagáról, hogy transzfób-e, annak ide másolok egy a témával kapcsolatos anyagot segítségként.


A transzfóbiának számtalan formája van. Kifejezésre lehet ezeket juttatni szándékosan és önkéntelenül is.

A társadalomban jelen lévő transzfóbia tíz jele


-Először is a probléma létezésének tagadása.

-A különbségtétel képességének hiánya a meleg, leszbikus, queer és transz fogalmak között.

-A hasznos párbeszéd hiánya az oktatásban és a munkahelyeken.

-Düh amikor nem tudjuk megítélni valaki nő-e vagy férfi.

-Durva élcelődés transznemű embereken vagy transz témákon.

-Annak elfogadására való képtelenség, hogy valakinek transznemű a tanára, orvosa, fogorvosa vagy akár egy politikus stb.

-Azt gondolni a transzneműség rendben van, de közben kizárni transz emberrel való randizás lehetőségét.

-A transzneműséget szimplán és kizárólag pszichiátriai kategóriává redukálni.

-A médiában való olyan bemutatás, amely a transzságot látványosságként teszi elcsépeltté.

-Transz emberek azon alapvető állítását elutasítani, hogy biológiai nemük nem megfelelő.

-Vannak esetek amelyekben komoly erőszakos cselekedetek történnek, de vannak olyanok is amelyek félreértésekből illetve tapasztalanságból erednek. Néha vallási vagy össztársadalmi hitek alapján öntudatlan előítéletekkel szembesülhetünk.


Forrás: [link]



2019. szept. 17. 15:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
60%

Elég összetett dolog:


-a válaszokból is láthatod, hogy a fő ok a tájékozatlanság: összemossák a homoszexualitással, a shemale-eket a transzszexualitással, de megkockáztatom, hogy azt se tudják, mi az a liberalizmus, vagy hogy mi a különbség szexuális orientáció között


- a kormányunk is csak ront a dolgon


-borzalmas oktatási rendszer


-a magyar társadalmi nagyrészt önbizalomhiányos, frusztrált emberekből áll, aki le akarják vezetni másokon a feszültséget


"de közben kizárni transz emberrel való randizás lehetőségét."


ezzel szerintem viszont semmi gond sincs: hadd döntse már el mindenki, hogy kivel randizik.


ennél már csak az rosszabb, mikor eltitkolja: szoktam nézni az instagramon egy (már műtéten átesett) transz lány oldalát, és hát sztem a sokan nem tudják róla, hogy az, csak ha megnézték egy korábbi videóját, sőt chatre is simán felment úgy, hogy nőnek tüntette fel magát, azért ez már átverés sztem

2019. szept. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 harminezer oxigén ***** válasza:
69%

Szia!


Mint nem-váltás előtt álló transzszexuális nő írok neked. (a félreértések elkerülése végett: az anyakönyvi kivonatomban és igazolványaimban még az szerepel hogy férfi, férfi nemi szerveim vannak és a másodlagos nemi jellegeim is férfiasak még)


Szerintem a helyzet egyre rosszabb.

2018. június 28-tól a jogi nem és névváltoztatás lehetetlen Magyarországon, mivel az EMMI (Emberi Erőforrások Minisztériuma) a 2018. május 25-én hatályba lépet adatkezelési törvényre hivatkozva "ideiglenesen, határozatlan időre" felfüggesztette az erre irányuló kérelmek elbírálását. (még akkor sem bírálják el ha, a kérvényem és a szükséges orvosi szakvélemények (pszichiáter, klinikai szakpszichológus, urológus) mellé csatolok egy adatkezelési nyilatkozatot melyben, kifejezett hozzájárulásomat adom az eljárásban érintett szervek, hivatalok, hatóságok és személyek számára az adataim kezeléséhez)


Ez az előbb említett jogi korlátozás további nehézségeket hoz magával:

Mivel az EMMI nem bírálja el a kérvényeket, a nem váltáshoz szükséges minisztériumi főengedélyt sem állítja ki. Az engedély hiányában a nem megváltoztatásához szükséges műtétek Magyarországon nem végezhetőek el ( pl.: kasztráció, SRS (nemi megerősítő/átalakító műtét), emlő műtét stb.) mivel azokat csak a főengedély birtokában lehet megcsináltatni.

Miután a hormonok elkezdik majd kifejteni a hatásukat és egyre inkább nőiesedek (emlők, nőiesedő arc, alkat stb.) az igazolványaimban még mindig az lesz hogy férfi. Ez további támadásokhoz, elutasításokhoz stb fog majd vezetni.


Az én és sorstársaim helyzetét még az is rontja, hogy a kormányzat nyíltan támad mindenkit ami nem cisz-hetero keresztény fideszes.


Az előttem szólókhoz is szólnék:

Félre értés ne essék, számomra a transzfóbia nem azt jeleni, hogy egy srác nem akar velem elmenni

meginni egy kávét, vagy akár hancúrozni velem mert, transz vagyok (legyen az műtét előtt vagy után), sőt. Nem kötelező szeretnetek, támogatnotok sem kell, még a buszon sem kell mellém ülnötök ha nem akartok. Mindenkinek joga van azzal lennie, azt szeretnie akit akar.


Mint írtam nem kötelező szeretnetek csak, a jogaimat ne korlátozzátok. Pl.: egy állást ne azért kapjak vagy ne kapjak meg mert transz vagyok, hanem a képességeim, képzettségem és tapasztalatom alapján. Egy vendéglátó helyen ne tagadják meg tőlem a kiszolgálást mert, transz vagyok. Az utcán ne érjen támadás (akár verbális, akár fizikai) az miatt mert, transznemű vagyok (mint ahogy titeket sem ér a vallási, politikai, faji, szexuális, nemi és még kitudja milyen hovatartozásotok miatt)


Remélem kielégítő volt a válaszom.

2019. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
36%
Milyen visszataszító, hogy a normális emberek megvédik a kultúrájukat, mi?
2019. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
49%
a második kérdést nagyjából felesleges is volt feltenned. szerintem a transzneműekkel szemben még feleannyira sem toleránsak az emberek, mint a melegekkel. főleg, ahogy ez itt kiderült az előző válaszokból. Magyarország jobban teljesít, ja... ._.
2019. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem azért van olyan sok transzfób ember Magyarországon, mert a kötelező oktatás során a korábbi generációk sajnos nem tanultak ezekről a témákról. Ha mégis, akkor olyasmit, amit azóta a tudomány többszörösen megcáfolt. Például korábban betegségnek képzelték a homoszexualitást és tűzzel-vassal mentek ellene, mint a balkezességnek. Amit pedig a szenzációhajhász bulvármédiából tudnak, az inkább csak arra jó, hogy hamis képzeteik legyenek, csodabogarakként tekintsenek a társadalom kb. minden 20 gyerek és felnőtt tagjára. Egyes politikusok (tényszerű tévedéseken alapuló) megnyilatkozásai csak súlyosbítják a helyzetet, sajnos ezt a hazai törvények egyelőre nem büntetik, csak amikor már átlp egy határt.


Egyértelműen javuló tendenciát vélek felfedezni a transzneműek elfogadását illetően. A mai fiatalok nagy részét már nem olyan könnyű a gyűlölet-propagandával elkábítani. Ők nem hisznek már el mindent amit a tévében hallanak vagy kedvenc pártpolitikusuk ismétel. Sokan beszélnek angolul, és az ismert szociális hálókon keresztül is tájékozódnak. Mára már kinyílt a világ, nem csak 3-4 helyi újságból lehet tudást szerezni.


A Transvanillát nagyra becsülöm, komoly munkát végeznek. Kicsit félreérthetőnek tűnt a leírás, talán tévedek, de ők nem azt írták, hogy ezek a pontok határoznák meg definíciószerűen, hogy valaki transzfób-e. Azt írták, hogy ezek a transzfóbia jelei.


Ezek a pontok nem közvetlen transzfóbiát takarnak, inkább csak tudatlanságot. Értelmetlen emiatt konkrétan bárkit is stigmatizálni. De persze amennyiben nem egy hétköznapi embertől származik, hanem média-szereplőtől, politikustól, stb, akkor durva transzfóbia. És fokmérői a társadalomban rejlő általános transzfób hozzáállásnak:

- a probléma létezésének tagadása

- különbségtétel képességének hiánya a meleg, leszbikus, queer és transz fogalmak között


Ez inkább frusztráció, ami a belénk égetett kultúrából fakad. Nyilván ha agresszív reakció követi, az transzfóbia. Hasonló hülyeség volt gyerekkoromban, mikor egy fiút azért piszkáltak, mert hosszú volt a haja. Ma már az ilyen mérvű hülyeség ritka, ez is el fog múlni.

- düh amikor nem tudjuk megítélni valaki nő-e vagy férfi


Egyértelműen transzfóbia, bár abszolút nem értem miért kellene leszűrni csupán a durva esetekre:

- durva élcelődés transznemű embereken vagy transz témákon


Nekem ez elsőre nem tűnik transzfóbiának, talán inkább arról szól, az illetőnek milyen szexuális preferenciái vannak. Akkor válik inkább problémává, mikor nem egy elvi "elutasításról" van szó, hanem konkrét agresszív reakcióról:

- azt gondolni a transzneműség rendben van, de közben kizárni transz emberrel való randizás lehetőségét.


Transzfóbia, és már a "pszichiátriai" szót is sértőnek érzem ebben a kontextusban, mert azt sugallja, hogy aki transznemű, az csak beteg lehet, "kezeltesse magát":

- transzneműséget szimplán és kizárólag pszichiátriai kategóriává redukálni.


Durva transzfóbia, komoly felelősséggel:

- médiában való olyan bemutatás, amely a transzságot látványosságként teszi elcsépeltté.


Értem mit akartak írni, de én úgy írtam volna, hogy "nem elfogadni/tiszteletben tartani az általuk érzett társadalmi nemüket". A "biológiai nem" kifejezés rendszeresen félreértésekhez vezet. Ehhez kapcsolódó megjegyzésem, hogy nem minden transznemű ember kívánja megváltoztatni a testét.

- transz emberek azon alapvető állítását elutasítani, hogy biológiai nemük nem megfelelő

2019. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
53%

"Milyen visszataszító, hogy a normális emberek megvédik a kultúrájukat, mi?"


pont a hozzád hasonló megvezethető, buta emberek tartják kormányon a fideszt.

2019. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
51%
Valaki írta, hogy a magyar társadalom tele van frusztrációval és másokon akarja levezetni. Ennyi. Valakit mindig utálni kell az átlag magyarnak... Ezt nem lehet soha megváltoztatni. Nem hinném, hogy pár generáció múlva ez megváltozik... Én sem élek már odahaza, épp kérdeztem a cseh szomszédomat, hogy mi a véleménye, zavarom-e, és azt mondta, senkit nem zavar. Itt is mindenkinek megvan a maga baja, de ezt nem másokon vezetik le...
2019. szept. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
44%

Az LMBTQ-t meg az ezzel járó tudományokat" véleményem szerint a hallatlan jólét termelte ki. Ha megfigyeljük, a magasabb életszínvonallal egyre hihetetlenebb elképzelések születnek, amik már a természettel nem összeegyeztethetőek (Ez alól néhány ország vallási okokból kivételt képez - tehát ott a jóléttől függetlenül is elfogadják ezt a dolgot vallási meggyőződésből). Más civilizációk nem estek ilyen hibába.


"az ember nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, ha a túlélése a fontos" - mondta anno az egyik igen bölcs tanárom, amikor erről kérdeztem. A jólét és a hit nélkül maradt nyugati civilizáció jó része ebbe a hazugság világba menekül, ahol a legnagyobb probléma az, hogy az embert megsértik, illetve nem fogadják el a másságát. A nagy nyugati liberalizmus elfordul azoktól az alapvető, az emberiességet komolyan megkérdőjelező problémáktól, amik emberi távlatokban komolyan megváltoztathatják a jövőt (és a rossz irányba).


A liberalizmusnak ez talán a legnagyobb bűne, amit az emberiség ellen elkövetett - a társadalmat tömeggé züllesztette, az egyént elforditotta a valóságtól, és megkérdőjelezte a legalapvetőbb természeti tényeket.


Azzal, hogy embereket korlátoznak azon jogukban, hogy nemváltó műtétet csináljanak (mert valóban rendelkeznek ilyen mentális problémával), azt elvetem. Az embernek természetes joga a testi integritás, amit az államnak nem szabad korlátoznia - viszont ezt ne kiáltsuk ki természetes dolognak, vagy egészséges dolognak, mert nem az.


Magyarország szerencsére mindig lemaradásban volt a nyugati trendekkel, amit - elnézve a nyugati felfogást - nem bánok. A szélsőséges liberalizmus sokkal több diszkriminációt hordoz magával. A célja pedig (már) nem az egyén szabadságának kiterjesztése, hanem a különböző csoportok többletjogainak biztosítása.


Amiket leírtam, azzal nem gyűlöletet akarok fakasztani, csak megfogalmaztam egy álláspontot.

2019. szept. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
3%
Istenem, néhány konzervatív olyan hülye... Ezzel a transz dologgal tálcán kínálják fel nekünk a liberálisok a győzelmet, és ti elutasítjátok...
2019. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%

-Azt gondolni a transzneműség rendben van, de közben kizárni transz emberrel való randizás lehetőségét.


Na várj már, hát attól még, hogy szerintem mondjuk rendben van, miért kéne randiznom transz emberrel? Egészen egyszerűen VAN különbség aközött, hogy egy nőből férfi lesz és fordítva. Hiába nő belül az a férfi, attól még férfi fizikailag, vagy legalábbis az volt.

2020. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!