Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyik közösségből kiutálnak,...

Egyik közösségből kiutálnak, a másikban szeretnek?

Figyelt kérdés

A gimis osztályomban gyűlöltek, állandó nevetség tárgya voltam és szó szerint ciki volt még hozzám szólni is, viszont gimi után 1 évig szakmát tanultam és ott érdekesmód jóban voltam szinte mindenkivel. Azután eljöttem egyetemre és itt is elég hamar összebarátkoztam jó pár csoport-és évfolyamtársammal és rájöttem, mióta a gimis osztályomból kikerültem, azóta mindenhol normálisan, emberhez méltóan bántak velem..Pedig nem hinném, hogy a személyiségem változott volna a gimi óta.

Ennek mi lehet az oka? Csak mert volt, hogy ezen az oldalon régebben írtam a gimiben elszenvedett bántásaimról és többek között megemlítettem azt is, hogy alapból azért kezdtek páran csúfolni, mert szerintük ronda voltam, és ezek az emberek még 12.-ben is simán megcsinálták azt, hogy mondjuk nem "mertek" leülni utánam egy székre, mert hogy az "milyen undorító", pedig sose voltam koszos vagy ápolatlan. Illetve ezek az emberek voltak azok, akikre ha valamelyik tanár rászólt óra közben, hogy ne beszélgessenek, simán visszaszóltak neki úgy, hogy "A qrva anyjának pofázzon"..Szóval ilyen osztálytársaim voltak gimiben. Persze ilyenkor mindig megkaptam más válaszolóktól, hogy hát pedig ilyen még a legutolsó, legsuttyóbb iskolákban sincsen, hogy valakit pusztán a kinézete miatt utál ki az osztálya, biztos kiharcoltam magamnak, hogy így bánjanak velem...

Szóval valaki felvilágosítana, hogy történhet egy emberrel ilyen, hogy az egyik helyen az undorító személyiségével kiharcolja magának, hogy mindenki gyűlölje, míg a másik helyen nem sikerül és csak azért is mindenki, akivel "közelebb" kerülnek egymáshoz, kedvelni fogja? Nem tudom, mit csinálhatok az elmúlt években rosszul :/


2019. szept. 17. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Olyan vagy mint Orbán Viktor. Van aki szereti, van aki nem.
2019. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, mondhatom jó osztályt fogtál ki gimiben. A leírásod alapján nagyon gyerekesek és rosszul neveltek voltak az osztálytársaid. Ilyenkor is az a helyzet, hogy ugye egy osztályban is a "nagymenő" elkezd téged csúfolni, és akkor a többi is elkezdi, pedig lehet maguktól nem is kezdték volna. Csak tudod, mások hatására ők is elkezdik.


Valószínűleg soha nem is veled volt a baj, hanem velük. Az ember azt hinné, hogy gimiben már nem annyira megy ez az egész kiutálás, mert ez nagyon gyerekes. A lényeg az, hogy szimplán rossz osztályt fogtál ki, és sajnálom. A sulis rossz közösség tönkreteheti akár az ember fiatalkorát is, és a későbbi éveire is hatással lehet. A lényeg az, hogy most jelenleg nem ez a helyzet, hanem kedvelnek. Szóval próbálj meg továbblépni, mert valószínűleg csak szimplán kifogtad a legnyomorékabb osztályt.

2019. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
100%
Nem értem ebben mi a csoda? :D Egyrészt idősebb, érettebb, másodsorban magasabb végzettségű, értelmesebb, harmadrészt veled egyező szakmai érdeklődésű emberekkel vagy együtt. Mindig viccesnek találtam az elképzelést, hogy különböző hátterű, értelmi szintű gyerekeket összedobálnak és azt várják, hogy majd “közösséget” alkotnak.
2019. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:
^és szerintem a legtöbbünknek pont ugyanez volt az élménye az iskolával.
2019. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hatosztályosba mentem, és 2 év után iskolát váltottam. Undorító egy osztály volt. Engem zaklattak is, DE azok a normális arcok is átjelentkeztek más gimibe 8. után, akiket speciel nem bántottak. Egyszerűen nem bírták azt az ítélkező, gonosz közösséget, mert nem tudok rá mást mondani.


Utána békés négy év következett, azóta sincs bajom az életben.


Szóval van ilyen. Nem a te hibád, hanem az adott mikrotársadalom értékítéletéé.

2019. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!