Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ilyen sok magányos...

Hogy lehet ilyen sok magányos ember az informatikai robbanás mellett?

Figyelt kérdés
Sose volt még ennyi kapcsolattartási kütyü: okosteló, net, fészbuk, stb. Ráadásul az összes ilyet az emberi kapcsolatok ápolásával, építésével reklámozzák, és már a 6 éveseknek is van 2-3 telefonja. Mégis napi 5 db "magányos vagyok", hol tudok ismerkedni" típusú kérdés van. Az én fiatal koromban még fel se volt találva a mobil meg a net, de mindenkinek rengeteg barátja, ismerőse volt, társ, férj/feleség. Nem értem én ezt.

2019. szept. 25. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban a kapcsolattartás igényelt némi erőbefektetést. Amit csak olyan személyek irányába eszközöltük, akik tényleg megérték az időt és energiát. Akkoriban volt mélysége is a kapcsolatoknak.

Ma viszont...

2019. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is voltak haverjaim, meg pár barát sulis éveim alatt, miután vége lett a sulinak volt aki külföldre ment pár hónapon belül, és azóta sem beszélünk, ott kint lettek új haverjai.

Én már nem foglalkozok senkivel, nem pazarlom az energiám arra hogy más után fussak, ha valaki érdeklődik attól persze nem zárkózom el.


Az én esetem van aki megérti, mások meg csak csodálkoznak, hogy fiatal jó arcú huszonéves és magányos.

Egyébként meg Magyarország Japánhoz képest egy elmaradott középkori ország, mégis sokkal több a magányos, befordult ember. Ott olyan komplexumok vannak hogy az itteni ember azt hinné repült úgy 50 évet az időben, mégis a fiatalok elmennek egymás mellett ott is...

2019. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Régen se volt jobb, csak az internet segít hangot adni az embereknek.
2019. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Ma már csak virtuális barátságok vannak. A napokban felszállt a buszra egy fiatal pár kézen fogva, leültek és mindketten a telefont kezdték pörgetni. 20 percig egy szót nem szóltak egymáshoz, majd mielőtt leszálltak ölelgették egymást az ajtónál. Szánalmas volt.


4-5 embernél többel nem lehet igazi baráti kapcsolatot fenntartani. A közösségi oldalak teljesen tönkretették a kapcsolatokat. Virtuális világban élünk.

Szánalmas amikor valakit sms-ben, vagy közösségi oldalon köszöntenek fel, hogy "Minden Ilona nevű ismerősömnek...". Ez nagyon a legalja. Ennyire nem fontos az illető?

Az én korosztályom beül egy kávéra és elbeszélget az illetővel, vagy meglátogatja. Ez már kihal, mert a fiatalok már nem igénylik a személyes kapcsolatot.

2019. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Pont azért, mert manapság az informatikával mindenki azonnal akar mindent, türelmetlenné, követelőzővé váltak az emberek.


Régen volt az ismerkedésnek egy lefolyása, menete. Manapság megszoktuk, hogy minden azonnal jön mint a fél évente új mobiltelefon. ÉS addig is tart.


Ráadásul az ismerkedés is lebutult. Húspiac lett. Erre megy ki a Tindertől kezdve minden. Régen Chat.hu és társain még előbb beszéltél, képet cseréltél, találkoztál, megismerted a másikat. Manapság már egy darab hús vagy akit jobbra vagy balra húznak.

2019. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Na meg alapvetően sok értelme nincs a kérdésnek olyan szempontból, hogy ide alapvetően nem azok az emberek fognak feljönni, akiknek minden szép és jó az életben. Meg úgy alapvetően nem azok lesznek interneten hangosak, akiknek szép és jó minden. HAnem azok, akiknél hiányzik valami.


Másrészt régen is sok volt a magányos ember, nem ok nélkül voltunk/vagyunk vezető helyen olyan dolgokban mint öngyilkosság, alkoholizmus.

2019. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg pont azért, mert sokak szemében leértékelődtek az emberi kapcsolatok. Hisz online annyi módja van új emberek megismerésének, ha valami zavar a másikban, sokaknak egyszerűbb simán keresni egy tucat új "barátot" az internetnek köszönhetően, mint azt a kapcsolatot ápolgatni, amiben talált némi kivetnivalót.
2019. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem az változott, hogy le lehet például egy találkozót mondani, hiszen van mobilteló. Régebben megbeszéltük, hogy ekkor és ekkor, itt és itt találkozunk és azt nem lehetett "felülírni". És hát nyilván azzal találkoztunk, akivel megérte találkozni.
2020. aug. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!