Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretnek segíteni...

Miért nem szeretnek segíteni az emberek a külföldi turistáknak?

Figyelt kérdés
Útbaigazításban meg ilyenek.
2019. szept. 26. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

mert nem tudnak megszólalni a nyelvükön és elmagyarázni

valaki meg lehet, hogy fél, hogy elrabolják az idegenek

2019. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A magyarok jó része a saját anyanyelvét nem beszéli/írja helyesen, nemhogy másét.
2019. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ki nem szeret segíteni? Biztosan van, aki nem tud, mert nem beszél idegen nyelveket. Meg van, aki siet, és nem foglalkozik másokkal, nekem se segítene, nemcsak külföldieknek nem. Vagy van, aki eleve nem áll meg senkinek sem, mert elege van abból, ha két lépésenként leszólítják.

De szerintem a legtöbben normálisan válaszolnak, segítenek, ha valaki leszólítja őket az utcán.

2019. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam segíteni annak ellenére, hogy nem igazán jó az angolom általában megértik. Amúgy mivel rengetegen nem beszélnek nyelvet meg érdektelenek a másik irányába így nem segítenek, főleg az idősebbek. A fiataloknál azért már más a tendencia.
2019. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert senki sem szereti ha nyelvtudás hiányában eqlgagyogva próbál segíteni, a külföldi meg vagy kiröhögi hogy "na de sötét ez, nem tud csak a saját nyelvén.", vagy még a külföldinek áll feljebb, hogy "mi az hogy nem beszél vele választékosan az ő nyelvén?".
2019. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok mások csak a saját nevemben nyilatkozni: én kifejezetten örülnék neki, ha tudnám az általam so-so beszélt idegen nyelvet élesben gyakorolni. De sajna olyan vadállat fejem van, hogy soha senki nem mer hozzám odajönni kérdezni. (Azért annyira nem bánom, a hülyék is megkímélnek így, nem csak a turisták.)
2019. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért? Nem szeretnek?
2019. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!