Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek A-val vagy B-vel...

Akiknek A-val vagy B-vel kezdődik a vezetékneve; mennyire szerettétek azt pl iskolában, hogy a névsor elején vagytok? Van valami hátránya annak, ha a névsor veletek kezdődik vagy valahol az elején vagytok?

Figyelt kérdés

Nekem pont olyan a vezetéknevem, hogy mindig a névsor legvégén vagy a végefele voltam és nem igazán szerettem, mindig irigyeltem a társaimat, akiknek A-val agy B-vel kezdődött a vezetéknevük.


Van valami hátránya annak, ha az ember valahol a névsor elején van vagy a névsorban a legelső?



2019. szept. 27. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, ahol betörik a naplót, azoknak van hátránya. :D láttam anno ilyet.
2019. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
enapló miatt ez már nem oszt nem szoroz
2019. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon megszívtam anno, a napló közepén volt a nevem és amikor a tanárok azt mondták, hogy az felel ahol megáll az ujjuk...valamiért mindig a közepén állt meg. Akik meg az elején voltak azok nyugodtan voltak. Nyílván jóval lentebb csúszott a tanárok ujja.
2019. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a töri tanár a napló elejétől kezdett mindig lapozni hogy ki feleljen, viszont a gond az volt az elején megunta így egész évben az első 10 ember felelt mindig.
2019. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem igen szerettem amúgy a leghátulján lenni (ahogy írtam is a leírásban).


Ha nem az volt, hogy egy ember felel, hanem mindenkit feleltettek vagy vizsgáztunk szóban és névsorban kellett menni, mindig izgultam és már inkább lettem volna túl rajta - hasonló volt, amikor vizsgaeredményeket hirdettek ki és megálltak sokszor, mert egy gyerek megállt kötekedni, hogy ő miért bukott meg, stb - amikor meg zártak le minket, általában mindenki kivárta, hogy mondják a nevét és utána el is kezdett beszélgetni a padtársával, szóval kész hangzavar volt, mire a nevemhez értünk.


Szóval én inkább ilyen szituációk miatt nem szerettem hátul lenni a névsorban.

2019. szept. 27. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!