Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, hogy buta...

Mit jelent az, hogy buta valaki? A lassú felfogású ember is buta?

Figyelt kérdés

2019. szept. 28. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen, az egyik meghatározás a lassú felfogás, a másik, hogyha valaki téves következtetésekre jut a világ dolgaival kapcsolatban, ha nem tud reális képet alkotni a külvilágról, az emberekről és önmagáról. Az utóbbinak sokszor az alacsony iskolázottság az oka, szóval ez nem feltétlenül vele született. Ha valaki egy tanyán nő fel, és maximum a szomszéd faluba jut el, a tévében meg csak a valóságshow-kat nézi, akkor bármit be lehet magyarázni neki, mert nincs ismerete a valódi világról.

A lassúság viszont vele születik azzal, aki úgy gondolkodik.

2019. szept. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát, aki lassabban(de jól) gondolkodik, az már butának számít? Lassabban forog az agya az átlagnál.
2019. szept. 28. 02:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nevezném butának, csak mert kicsit lassabban fog fel dolgokat. Számomra ez olyasmi, mintha lassú lenne a reakciója, vagy lassan számolna ki egy matematikai műveletet(viszont jól). Mindig is utáltam pl. mikor a tanár matematika órán random megkérdezte azt valakitől, hogy mondjuk mennyi 6-szor 7 és ha nem tudtad gyorsan rá mondani, hogy 42, akkor buta vagy meg ilyesmik.
2019. szept. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pupusz ***** válasza:
54%
Én azt nevezem butának, aki képtelen tanulni a mások, pláne a saját hibáiból. A köznyelv azt nevezi butának, aki a legalapabb műveltségi szinttel sem rendelkezik.
2019. szept. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
En a lassu felfogàsuakat nem tartom annak, de jellemzö rajuk hogy lassan mondva, vagy peldakkal vagy hatféleképpen sem értik meg miröl van szo, mig a gyorsabb felfogasuaknàl ez kevèsbé jellemzö.
2019. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
He?
2019. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Attól, hogy valaki nehezebb felfogású, még lehet okos - én is így gondolom. Õ is megtalálhatja azt a foglalkolkozást, amivel ki tud teljesedni.

Egy lassabb gondolkodású emberbõl is lehet tudós?

2019. szept. 28. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Lassú felfogásúból nem lesz tudós, és aki lassú felfogásúval találkoztam, azt alaposnak sem lehetett nevezni. Időre nem lett kész a feladatokkal, a dolgozatok megírására adott egy óra alatt nem készült el vele, a vizsgaidőszak nem volt elég neki arra, hogy minden tételt kidolgozzon és megtanuljon, órán nem tudott jegyzetelni, mert a tanár beszédét nem tudta leírni, lévén lassú. Nem is értette a legtöbb dolgot, amit a tanár mondott a katedrán, a többiek már rég felfogták, leírták, neki meg még nem jutott el a tudatáig.
2019. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen. Attól még, hogy valaki lassúbb felfogású, lehet bizonyos dolgokban kiemelkedõ! Akát lehet jó matekból is, de mondjuk nyelvet nehezebbrn tanul, mivel ott gyorsan kell forognia az agynak.

Tehát, nagy eséllyel nem fog 5 nyelven beszélni, és nem lesz tolmács.

De, ettõl függetlenül lehet jó tanuló, és még több szorgalommal kiválthatja ezt a hátrányát!

2019. szept. 28. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Az amit szept 28. 13:41-kor írtál, az simán másról szól, mint akérdésed. Saját példámat tudom hozni, 14 éven át tanitottak egy idegen nyelvet, de nem ragadt rám szinte semmi. Folyton kegyelemkettessel bukdácsoltam. Mindeközben matematikából versenyeket is nyertem.


Azóta sem változott, ha külföldre kell mennem, szabályosan rosszul vagyok, ha valamit kell makognom az adott nyelven. Viszont munkámban a logikus gondolkodás, és gyors felfogás elengedhetetlen. Ezért gondolom, hogy nincs közvetlen kapcsolat közöttük.


Máig nem vagyok képes felfogni az igeidőket angolban. Matekot meg sosem kellett tanulnom, az valahogy olyan volt, hogy egyszer megnéztem, hogy mi az a téma, és megragadt. Semmi szorgalom nem társult.

2020. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!