Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon sok tejet iszom,...

Nagyon sok tejet iszom, nagyon sok tejterméket fogyasztok. Ez miért van? Lehet ebből valami bajom?

Figyelt kérdés

Napi szinten képes vagyok legalább 1 liter tejet elfogyasztani kakaós tej vagy tejeskávé formájában. Ez mellé még tuti jön 1 túrórudi, vagy valami sajtos főétel, vagy tejszelet, bármi.

Ez miért lehet? Lehet belőle valami bajom?



2019. szept. 28. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy miért lehet, nos nyílván azért, mert szereted.

A tejfogyasztás hatásáról megoszlanak a vélemények. Szerintem kis mennyiségben (mint ahogy minden) még jó, de nagyobb mennyiségben hosszútávon ártalmas. A tej az tulajdonképpen tejcukor, azaz olyan, mintha cukrot innál, ami nyílván nem egészséges. Ezen túl a tej ugye hormonokat tartalmaz, ezen nincs mit vitatni, ez tény. A hormonszint felborulása pedig igen sok kedvezőtlen folyamatot tud megindítani a szervezetben. Nem véletlenül vannak kutatások a témában és nem véletlenül oszlik meg az emberek véleménye a tejfogyasztással kapcsolatban.

Én nem értem, hogy hogy alakult ki ez a kultúra, hogy egy faj más faj tejét igya, hisz itt tuladjonképpen ez történik. Az anyatejet sem fejik le és nem adják oda más állatnak, hát a tehéntejet miért isszuk, mi emberek? Nekem ez nem fér bele a fejembe.


Ha a pénztárcád megengedi, időnként iktass be valami növényi tejet is az étrendedbe, én pl. a mandulatejet javaslom. Állagban ugyanolyan, kávéval/kakaóval pedig nem veszel észre különbséget. (Amúgy nem vagyok vegán és nem is akarok "téríteni" senkit, ezt csak az én meglátásomból írom. De te is találasz olvasmányokat a neten a tej egészségre gyakorolt hatásairól és az alapján eldöntheted, hogy mennyi fér bele neked.

2019. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ha TE iszod nyakló nélkül a tejet, akkor mért másoktól kérdezed, hogy miért iszod. Mert nincs önuralmad, hogy fékezd magad? Az én nagyapám prosztatarákot kapott a napi egy liter tejének a hormontartalmától. Meg is halt tőle.
2019. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Dehogyis, Arató úr, ebből nem lehet baj
2019. szept. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi tejet azért iszol, mert szereted az édeset. Cukrot cukorral ez 800 kcal feleslegesen csak a kakaóból. Ez mondjuk egy ebédnek felel meg.
2019. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyi ökörséget! A sajtkészítő mesterek most fogják a fejüket! Tojást se egyél, mert az meg a tyúk se.ggéből jön, húst meg főleg ne egyél, de glutént se és cukrot se és tejterméket se, de olajat, margarint, vajat, zsírt pláne ne és banánt se, mert tartósítószeres lébe áztatva jön éretlenül, sőt, zöldséget és gyümölcsöt se egyél, mert agyon van permetezve és műtrágyás földbe ültetve! Tengeri herkentyűket sem, mert tele vannak műanyaggal. Vizet szűrd, mert az is mérgező a csapból, a műanyag palack meg bomlik.

Akkor mit is együnk???

2019. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tejnél azt szokták felhozni, hogy a hatására aránytalanul sok inzulint termel a szervezeted (többet, mint amit a tej cukortartalma indokolna) és ez rossz neked (rossz a hasnyálmirigyednek, a magas inzulinszint alapból káros, és ráadásul sok embernél túlságosan lenyomja a vércukorszintet, így éhes leszel és bezabálsz). De hogy ez mennyire kritikus probléma, arról megoszlanak a vélemények és valószínűleg egyénfüggő is. Nálam például egyáltalán nem okoz túlzottan alacsony vércukorszintet a tej, ezért nem aggódom.


A kakaó viszont sokkal rosszabb. Nem a tej, hanem a plusz cukor miatt. Nézd meg a csomagoláson, mennyi cukor van benne. A WHO ajánlása napi max. 50 g hozzáadott cukor (egy átlagos felnőtt esetén, amúgy a bevitt kalóriák 10%-a, de lehetőleg csak 5%-a). Ezt nagy valószínűséggel erősen túlléped, és esélyes, hogy más élelmiszerből is viszel be cukrot (minden hozzáadott cukor beleszámít, és ezen a felül a gyümölcslevek cukortartalma). Szerintem emiatt sokkal inkább van okod aggódni, mint önmagában a tej miatt. A túlzott cukorbevitel szív- és érrendszeri betegségeket okoz, meg növeli az inzulinrezisztencia és 2-es típusú cukorbetegség kockáztatát. (A magas cukorbevitel a "rossz" koleszterin szintjét növeli a véredben.)


(Abból, hogy más faj teje, még semmi nem következik. A legtöbb dolog, amit megeszünk, nem arra lett kitalálva, hogy megegyük. A csirke nem azért növeszti az izmait, hogy te megedd - ő akarja használni őket, csak mi túljárunk az eszén, levágjuk és megesszük. A tej ugyanez: egyszerűen szerencsés az összetétele, jó a makrotápanyag-aránya. Igaz, hogy viszonylag sok benne a cukor, de a sima tejcukor nem olyan kritikus, legalábbis egyelőre úgy tűnik, hogy kevésbé káros, mint a répacukor vagy a gyümölcscukor, de még vizsgálják.)

2019. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Testem erős, izmom feszes, az elmém éles és a szervezetem így tökéletes! Itt az erő, itt az izom! Ezt tudd meg azért van, mert reggel, este friss tejet iszom! 🎶🎵
2019. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!