Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen és miért...

Miért vagyok ilyen és miért érzem azt, hogy így jó?

Figyelt kérdés
Helytelenítik a viselkedésem, értem, hogy miért de nem tudok tenni ellene, próbáltam sokszor de nem tudok változni. Ha mérges vagyok, bunkó leszek, csöndben elvonulok. De ha bunkó vagyok akkor flegmán beszélek, nem érdekel kit bántok meg vele. Néha a bosszúállas jut eszembe, hogy bosszúálló típus vagyok, és, hogy így élhetem ezt túl ha megvédem magam. Erősen tudok utálni valamit vagy valakit, nem bírom elviselni ha megmondják mit csináljak, úgy érzem korlátoznak és éreztetik (családon belül elég sokan), hogy nekem sosincs igazam. Ez nagyon fel tud húzni. Sehogy nem fogadnak el, valamit mindig találnak, amibe bele köthetnek. Én meg így reagálok. De úgy veszem észre őket se érdekli, ha megbántanak vagy bármi. Védekezés amit csinálok, vagy ezt támadásnak nevezik? Elnézést ha nagyon össze-vissza írtam, remélem azért valamennyire érthető.

2019. okt. 6. 11:15
 1/2 anonim válasza:
100%

Valóban elég kuszán fogalmaztad meg.. de nagyjából értem amit szeretnél mondani. Én azt javaslom, hogy a dolgokat próbáld meg más szemszögből is nézni.. Ha pl megmondják neked hogy tegyél rendet a szobádba, és te nem akarod. gondolj bele, hogy csak neked akarnak jót, hogy tiszta környezetben legyél. Habár, ez nem a legjobb példa, de érted mit akarok mondani.

A másik az, hogy ha felcseszik az agyad.. itt is azt tudom mondani, hogy más nézőpontból közelítsd meg a dolgokat.. inkább sajnálkozz máson, vagy kívánj neki jobbat. :)

2019. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom! Probalom mostantol jobban annak az embernek is a nezopontjat figyelembe venni, akivel beszelek.
2019. okt. 7. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!