Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőket miért nem vonzák a...

A nőket miért nem vonzák a műszaki dolgok?

Figyelt kérdés

Manapság a hiányszakmák és diplomák nagyrésze mind olyan terület, amikre nők alig alig jelentkeznek. Kivételként talán egyedül az orvosit és a pénzügyet tudnám említeni. A műszaki területet szinte kerülik a nők, holott ezekkel lehet igazán jó bérezést elérni. Több olyan kérdés is van, ahol az illető azt kérdi, hogy milyen jól fizető munkát ajánlanának, és mikor mondják neki legyen pl programozó vagy elektrotechnikus, akkor az a válasz jön, hogy "de hát én nő vagyok". Minthogy sok kérdésben ki is emelik, hogy milyen jól fizető munkát tudták egy nőnek(!).


Mintha a nők többsége leragadt volna a kényelmes, irodai munkáknál. Mondják, hogy kevés a szakmunkás. De miért csak férfi lehetne az? Persze, kőműves nem való nőnek, de hol vannak pl a női műszerészek, gépközelők, technikusok, szerelők? Itt nincsen komoly fizikai munka, ami van, azt egy nő is megtudja csinálni, ha még éppen fizikai munka kell, arra meg ott van a segedmunkas.


Egyetemi szintén ugyan ezt látom. Villamos/gépész/infós területen 10% alatti a nők aránya, holott 60%-ban nők mennek felsőoktatásba. A nők vannak többségben a piackeptelen szakokon pl anglisztika, kornyezetmernok, és habár a gazdasági szakok többnyire értékesek, sokaknak csak azért szimpatikus, mert nem olyan nehéz, irodában ulhetsz, és valamivel jobban fizet, mint az átlag (eltekintve a vezetőket, de az más tészta).


Van néhány nő ismerősöm, akik nem akarnak tovabbtanulni, és nincs jobb ötletük a sima bolti eladónál, vagy a pultosnál, de a műszaki terület eszükbe sem jut.


Szóval a leginkább hiányszakmákban nincsenek nők, viszont a legtelítettebb területeken többnyire nők vannak. Részben ez az oka, hogy a férfiak többet keresnek.


Nem veszekedni akarok, értelmes válaszokat várok.


2019. okt. 23. 16:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
A pénzügy mióta hiányszakma? :O
2019. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Vonzzák *
2019. okt. 23. 16:10
 3/26 A kérdező kommentje:
#1 egyetemet végzett pénzügyeseket azonnal felvesznek, és viszonylag jól is lehet vele keresni. Persze ügyintéző OKJ szintén lehet, hogy más a helyzet.
2019. okt. 23. 16:12
 4/26 nemaRendőrség ***** válasza:
40%

Informatikus vagyok, félállásban bejárok egyetemre is oktatni.

Mind cégnél mind egyetemen látszik hogy nem valók erre a szakra nők.

Egyszerűen hiányzik az affinitásuk hozzá

2019. okt. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4%
#3: Te mit szívsz?
2019. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#4 kérdés, hogy ez miért lehet így? Mert ilyen a neveltetés? Köztudott, hogy IQ téren a férfiaknál nagyobb a szórás, programozók, informatikus pedig vélhetőlen a logikai képességet tekintve az okosabbak között vannak. Tehát az IQ szórás miatt lenne ez?
2019. okt. 23. 16:19
 7/26 A kérdező kommentje:
#5 úgy érzem, hogy te tudsz valamit, amit én nem, így örülnék, ha ezt megosztanád velem, tekintettel a pénzügy számvitel piacképességére.
2019. okt. 23. 16:21
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Pont azért, amiért a férfiakat sem vonzzák a babagondozással kapcsolatos dolgok.

Igen, megtudnánk csinálni, de hozzám hasonlóan a legtöbb nőt abszolút nem érdekli az ilyesmi, így a magas fizetés sem motivál arra, hogy évekig ilyesmivel küszködjek.

2019. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%

Én raktárvezető vagyok és nő.

Igaz inkább irodában csinálom, de elég nagy részt kamionokkal, targoncákkal stb kapcsolatos dolgokkal kell foglalkoznom.

2019. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem neveltetés és otthon látott példák hatása is. Nagyapám, apám is nagy barkácsember, húgom és én is világ életünkben jobban érdeklődtünk a csavarhúzók mint a felmosó iránt. Én ugyan végül művészetet tanultam, de ő tervezőmérnök lett. Viszont a mai napig imádok szerelni, bütykölni, a számítógéptől a konyhaszekrényig vagy a varrógépemig. Arra se lehet fogni, hogy fiúsan lettünk nevelve, mert van fiútesónk, rajta kiélhették magukat a szüleink, egyszerűen csak azt láttuk, hogy ezermesterek vannak a családban. Ugyanakkor egyikünket se vonz pl a babázás meg a nőies szakmák.
2019. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!