Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számít szemezésnek? Egyálta...

Mi számít szemezésnek? Egyáltalán hogyan kell normálisan szemezni?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin, meg úgy általában azt a közhelyes verziót ontja mindenki, hogy 2-3mp-ig tartsam a szemkontaktust, mosolyogjak rá, és ha visszamosolyog, nyert ügyem van. Na már most ez a mesékben biztos beválik, de az én tapasztalataim teljesen mást mutatnak. Alapvetően ezek a helyzetek szoktak történni:


-Pl. buszon, metróban, bárban, akárhol, ha összetalálkozik a tekintetem egy csajjal, rögtön elkapja a szemét, és után mindig feltűnően más irányba néz, nehogy odamenjek hozzá, vagy félreértsem.


-Összeakad a tekintetünk, majd hiába tartom/nem tartom a szemkontaktust valamelyikünk félrenéz. Kis szünet. Megint összenézünk, és már látom, hogy csak azt nézi, hogy nézem-e, vagy hogy mi a fas*t néz ez az alak. Mielőtt valamelyikőnk leszállna/elmenne másik bárba, még gyorsan rámpillant, nehogy kövessem, vagy megerőszakoljam... Nyilván ekkor semmi esélyem.


-Utolsó verzió: Hasonló az előzőhöz, sokszor összepillantunk, Látom hogy nem hiszi azt hogy elmebeteg vagyok, így rámosolygok. Reakció: A csaj sokkot kap, vág egy default grimaszt, majd átül máshova ahol nem lát, vagy leszáll/elmegy azonnal.


Na és akkor, mit és hol rontok el? Itt mindenki szerint olyan egyszerű szemezgetni vagy ismerkedni, de a valóság nem ezt mutatja. 19/F



2019. okt. 26. 16:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem tetszettél nekik.

A lányok ilyenek. Szeretjük nézni a másikat, de ha ránk néz akkor még a vonatról is leszállok, mert megijedtem.


Esteleg legközelebb menj oda hozzá, és kezdeményezz beszélgetést.

2019. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!