Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az irigy emberek tudják...

Az irigy emberek tudják magukról, hogy irigyek?

Figyelt kérdés

Vegyük azokat, akik saját hibájukból a létminimumon nyomorognak, és fújnak azokra, akik jobban élnek náluk. (Az egyik legtipikusabb, akivel találkoztam, aki folyton azt hajtogatta, hogy minél előbb gyereket kell nemzeni, mi az, hogy nekem 23 évesen még nincsen, és hogy még szülőkkel lakok. Erősen volt egy olyan érzésem, hogy neki nem betervezve jött.) Meg ugye az ilyenek igencsak szeretik mindenért a politikusokat meg gazdagokat okolni. Egy fórumon volt aki avval jött, hogy utóbbiakat azért utálja, mert az ő kárára gazdagok. Kértem, hogy ezt fejtse ki, erre már nem reagált semmit.

Na de a kérdésem lényege, hogy az ilyenek tisztában vannak irigy mivoltukkal? Vagy ha erre rákérdeznénk, akkor esetleg ideológiákkal állnának elő, hogy szerintük miért jogosan gondolkodnak így?


2019. okt. 28. 04:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem tudják magukról, pont az irigységtől észre sem veszik. Ők szerintem úgy érzik, hogy csak azzal foglalkoznak, milyen igazságtalan a világ és milyen jó lenne, ha igazságos lenne. Igazságos lenne="nekik könnyű életük lenne és bárcsak lenne mindenük amit mástól irigyelnek" de az irigység nem feltétlenül tudatosul bennük.
2019. okt. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az exem amikor felvettek engem jo munkahelyre, a velem együtt örülni helyett, olyanokat mondott hogy biztos azert vettek csak fel mert alul kertem, ö is laźan megtudna csinalni tegyem be a helyemre ha majd szülni megyek (ö szakmunkas en diplomas), amikor mellett tanultam hozza meg haverok jöttek folyamatosan lejaratott elöttük, meg szabalyosan ki akart küldeni a szobabol (holott nem zavartam senkit -néma olvasas), aztan ö is neki allt jelentkezni valami tanfolyamra, utalta nem csak a sikereimet hanem eleve a motivaltsagom szorgalmam ambicioim is.

Akkor még nem tudtam de irigyseg a hattere.

De ez önbecsüleshianybol ered mert szerintem ö ugy élte meg hogy ö rosszabb butabb nalam, es folyamatosan sértette az egojàt az hogy en meg viszem mellette valamire es a büszkeseg helyett(normal esetben az ember büszke a pàrjàra)folyamat lenézést szànalmat éreztetett velem meg lejàratott, csak hogy magàt többnek érezze.


De pl olyan is van hogy tesom full gazdag lett (vezetö beosztas),hozza kepest en szolidan elek (pl bizsu ekszerek), ha csak Egyetlen valamim van ami neki nincs, azt csinalja hogy lehordja kiröhögi (pl akarmilyen csizma/ruha)aztan meg felveszi azt a stilust es magànak is olyanokat vesz.


Ez az irigysegröl alkotott képem nagyban megvaltoztatta, addig képtelen voltam felfogni hogy ilyen letezik, hogy nem csak az irigykedik akinek nincs valamije masnak meg van, hanem olyan emberek, akiknek MINDENE megvan! Raadasul a sajat testvérére. Na az ugy kiveri a biztositekot rendesen. (Erre több peldam van nem egy)

2019. okt. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

*tesom ketlem hogy bevallanà önmaganak is hogy irigy.szerintem ugy éli meg hogy le akar nézni engem szimplan magàhoz kepest es ezt a képet erösitgeti csak magàban.

Amikor 2. nyelvvizsgam sikerült ami neki nem, abban az idöben gunyolt alàzott ahogy csak lehet, irto sok harcot megvivott magàban mire eljutott addig hogy elfogadja. Aztan persze neki is meg lett a vizsga szent a bèke.

2019. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint a hülyeség. A hülye ember sem tudja magáról, hogy hülye. Ezekhez kell egy minimális intelligencia.
2019. okt. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, mert csak a saját, egysíkú gondolatvilágukban élnek, amiből nem nagyon lehet őket kibillenteni.
2019. okt. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg az még egy elég fura mentalitás, amikor valaki nem tartja fairnek, hogy a másiknak csak úgy az ölébe hullik a gazdagság (mert örököl vagy nyer valami játékon), ideologizálgatja, hogy a jólétért küzdeni és dolgozni kell. De viszont, ha neki hullana az ölébe, avval semmi problémája nem lenne. Vagyis, ha neki van több másokhoz képest, az nem baj, de nála többje senki másnak ne legyen.
2019. okt. 28. 08:44
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Az viszont termeszetes hogy frusztralo hogy valaki egy eleten at vertizzad olyanert amibe mas csak beleszületik. Ez nem keverendö az irigyseggel szerintem
2019. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7: Senki nem maga dönti el, hogy hova és mibe születik. Így nem is okolható érte.
2019. okt. 28. 11:16
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen

Attol még hathat frusztràloan. Attol még nrm irigy az illetö nincd elitelve sem a masik.

2019. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9: Embere válogatja. Én sajnos leginkább a rosszindulatú fajtával találkoztam, aki mindenkit utál, akinek normális gyerekkora volt, normális szülőkkel.
2019. okt. 28. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!