Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Változtassam meg a nevem?...

Változtassam meg a nevem? István vagyok, de herótom van a Pista névtől. Nem vagyok Pista, közöm sincs hozzá, nem ismerem. Nekem az édesanyám az Istvánt adta és mindenki így is szólít a családban. Azonban ezt az emberek nem értik meg.

Figyelt kérdés
Eleve, hogy jön ebből, hogy Pista? Ez mintha egy teljesen különálló, proli név lenne. A kérdés komoly. Komolyan gondolkodom rajta. Hiába mondom az embereknek, mi a nevem, rögtön Pista leszek.... meg sem kérdezik, hogy hogy szólíthatnak, vagy, hogy szeretném, ha így szólítanának. Pista! Én nekem meg ez igen komoly problémát okoz lelkileg, ugyanis nem ismerem a Pistát, mivel én István vagyok. Még hangtanilag sem öszeférhető a kettő, ahogy a Krisztiánnak a Krisz, Jánosnak a Jani... Mindegyiknek van valami köze, visszacsengése az eredeti névhez.... tehát még becézésnek sem nevezhető.... egyszerüen undorító és idegesítő számomra...
2019. nov. 4. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az vagyok, engem nem zavar. Szóljál ha igen, ennyi.
2019. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hát Pityukám, ez szopacs :)

Sajnos tetszik vagy sem, a beceneve. Szólni kell, ha nem tetszik, de udvariasan. Hiába te már rosszul vagy tőle, a másiknak az első alkalom. Mindig lesz aki igy próbál becézni, egyszerűen elkerülhetetlen. Én a vezetékneves megszólitásokat nem kedvelem, és aki igy próbál hivni annak én is szólni szoktam (szerencsére ritka). Keresztnevem pedig szerencsére nem becézhető :)

Esetleg Isti, ami hangzásban közelebb van (más kérdés, ha ez sem tetszik). Amúgy szerintem ezzel a problémával nem vagy teljesen egyedül. Akár más névvel kapcsolatban is, de erre valóban igaz.

Egyébként pedig ISTván, pISTa. Illetve p-Isti. Nem véletlen, van közük egymáshoz.

2019. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Használd bátran a másik neved :))
2019. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem becézhető? Megtudnám a neved péppé becéznélek. :D


Mindig mondd, hogy "Szia, István vagyok , de nyugodtan szólíts Istvánnak, mert rohadtul utálom ha becéznek". :)

2019. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
István>Ista>Pista, ha zavar, akkor kultúráltan szólj. :) Szerintem ne változtass.
2019. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
És az h érint h mindenki téged küld aludni kamunak vélt kérdések alatt? :D
2019. nov. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerű, ne reagálj, ha Pistának szólítanak. Utána mondhatod megerősítésnek, hogy nem ismered a Pistát, te István vagy.
2019. nov. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A Pista az István egyik beceneve úgyhogy nyilván lesznek olyan emberek akik igy fognak hívni. Egyszeru, megmondod nekik, hogy nem szereted hívjanak máshogy.
2019. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki Pistának hív, ne figyelj oda.

Nekem a rokon neveimmel volt anno bajom. Anita a nevem, és egyesek hívtak Anettnek, Anikónak, Annának. Nem figyeltem oda.

2019. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Használd a vezetékneved.
2021. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!