Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mélyszegények miért várják...

A mélyszegények miért várják el mindenkitől, hogy támogassák őket?

Figyelt kérdés

És ha nem teszed, kibeszélnek mindenféle ganajnak.

Szabályosan megkövetelnek mindent, a saját értékeidet az övéknek (IS!) tekintik.

Utóbbi időben elkezdtem diplomatikusan ápolni a kapcsolatot a hasonló szomszédommal, erre ma már hallom, hogy szidott valakinek minket...

Nem, nem romák.

Alkoholista ember, és a féltő, gondoskodó anyucija.



2019. nov. 8. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Mert büdös a munka,az életvitele miatt lenyomorodik,lesz 1000 betegsége ami miatt "keresőképtelen" és innentől elvárja,hogy tartsa el az állam mert ő "nyomorék". Ezt konkrétan megkaptam egy büdös kolduló csövestől mikor nem adtam neki pénzt..mert ő nem alkesz,hanem nyomorék,kikeri magának..:D másnap ott fetrengett részegen a húgyban.. bár addig is lerítt róla egy emelkedett gamma gt...
2019. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
persze házból fotelből könnyá okoskodni. emelkedett gamma gt barátom. majd ha étéled azt amit ő akkor..
2019. nov. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem nagyon tudod mi az a mélyszegénység, ugye?
2019. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Nővér vagyok,dolgoztam pszichiátrián alkesz elvonósokkal,és a fél családom alkoholista..

A gyerekkorom nem volt fenyes,apám tönkretette anyámat anyagilag meg lelkileg padló,enni se volt mit..anyám mégse lett alkesz,felnevelt 2 gyereket egyedül..ne gondold,hogy aki itt papol az mind fotelharcos.. barátom. Csak nem mindenki menekül alkoholizmusba.

2019. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

na mesélj, mi a mélyszegénység?


Düledező ház, ami beázik, kerítés nincs, kertben egy darab fa nincs, mert eltüzelték, postaláda rogyásig közműszámlákkal.


Ez kimeríti a fogalmat?

2019. nov. 8. 11:15
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Egyre sosem tudnak válaszolni: ha a pelenkára, kajára, lakhatásra nincs pénz, miért vállalnak gyereket? Miért vállalnak 5 gyereket? Mintha minimálbérből akarnék fenntartani egy luxusautót.
2019. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
# 6 igen valahol ez a lényeg. először lélekben kellene rendbejönnie ezeknek az illetőknek megtanulni küzdeni és várni , felelősen védekezni. utána munkát keresni vagy még közben és utána jöhet a gyerek.
2019. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Nagyjából:

[link]

A kiemelt rész a lényeg.

2019. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Vannak akik megérdemlik,hogy segítsenek rajtuk.

Majd később saját talpra is tudnak állni.

Viszont van sok olyan régió az országban,ahol nagy a munkanélküliség,de igazából mindegy is,mert többnyire olyan emberek lakják akik nem is nagyon akarnak dolgozni,illetve ha még akarnának is,akkor sem nagyon tudnak,mert alul iskolázottak,ha felnőttképzési tanfolyamra küldenéd őket,akkor a java-része még tanulni sem tudna,mert agyilag is lemaradottak,viszont cserébe jó sok gyereket vállalnak,hogy legalább legyen segély plusz családi pótlék,adókedvezmény stb..

Volt ebből vita is,hogy ő nekik ez alanyi jogon jár,mármint a gyerekszülés,és hogy ne mondja meg senki nekik,hogy mikor mennyi gyereket vállaljanak.

Én erre azt mondanám,hogy rendben,de ha az anyuci még az életében nem dolgozott,csak szült,az apuka se nagyon dolgozott,és jelenleg is a börtönben csücsül,akkor nagy lófütyi segély járna az ilyeneknek..

Amúgy évről évre egyre többen lesznek,hasznuk nincs,támogatni nem érdemes őket,mert csak még többen lesznek,veszélyeztetve ezzel az ott,vagy a környékükön élő normális,becsületes,dolgozó embereket.

Nem véletlen adnak fillérekért lakásokat az ilyen helyeken,vagy környékükön.

Most már ott tartunk,hogy lassan a jónép dobja össze mindenkinek a pénzt,vagy erre vagy arra,lakás,betegség,temetés stb..

Aki tud adni,az adjon,de meg fogja látni,hogy egyre több és több fog majd kelleni egyre több embernek.

Ha korlátlan mennyiségű pénzem lenne,mindenkinek segítenék,adnék,aki megérdemli,viszont idővel tuti valaki lelövetne,mert nagyon nem tetszene neki az amit csinálok.

2019. nov. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
99%

6os

Gyerekre? Meg műkörmösre, kozmetikára, drága ruhákra,cigire,piára etc....kinek mi a prioritás. :( a gyerek meg beteg mert alultáplált meg koszos, beoltva sincs. Hó közepén meg meg a sipítozas a hivatalnál hogy nincs miből etetni az 5 kölköt. Az ilyet en se tudom sajnálni.. max a gyereket aki oda születik.

2019. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!