Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért annyira...

Magyarországon miért annyira megszokott az, hogy ha valaki tu. D valamit, vagy jó valamiben akkor simán megengedi magának, hogy hatalmas egot növesszen, illetve lekezelően beszéljen másokkal?

Figyelt kérdés

Most hirtelen Orosz László ugrott be mind példa, de sokan vannak még, de ez egy tipikus eset.


Nem lehetne megoldani a hatalmas tudás mellett kicsit szerénynek maradni?


2019. nov. 17. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyira nem megszokott, csak jobban feltűnik, mert ha valaki okos és hallgat róla az kevésbé feltűnő. Szerintem gyakoribb, hogyha valaki kevésbé tud valamit, mint mások hajlamos még a tanácsot vagy tanítást is felsőbbrendű kioktatásnak hinni a másiktól, mert sérti az egóját, hogy valaki jobban tud valamit. Mindenhol vannak persze kivételek.
2019. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egónak meg a lekezelő bánásmódnak egyáltalán nem feltétele a tudás/intelligencia, sokszor éppen annak hiányára épít.
2019. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1


Nem hinném. Ha megfelelő stílusban, jóindulatot sugározva van átadva az a tanítás, akkor senkit nem zavar, senkit nem sért. Csak amikor ilyen pökhendi módon van ez a tudás átadva, akkor zavaró.

2019. nov. 17. 18:22
 4/7 A kérdező kommentje:

2


Sok tanult embernek viszont hatalmas az egoja, és nem értem miért. Az hittem a sok tanulással megjön a bölcsesség is, de úgy néz ki nem mindig.

2019. nov. 17. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Orosz László ilyen lenne? Téged tanított vagy ismered? Én csak a videókat láttam róla, és totál egyetértek a kirohanásaival. Persze mondom, nem ismerem, lehet, hogy lekezelő volt a diákokkal…

Egyébként jól írták előttem, ez nem országspecifikus és nem is a tudástól függ, én sokkal több nagy pofájút ismerek a csekély értelműek között.

2019. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor a '90-es években elkezdődött nagyon bejönni, fejlődni a net, a számítástechnika, akkor sok ezen a területen értő kb. úgy viselkedett, mintha ő lenne a Mindenható. Ez gyűröződött tovább más területre is, jelenleg az egy-egy szakterület emberei ilyenek...
2019. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
¿
2019. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!