Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy Magyarorszá...

Egyetértetek, hogy Magyarországon hatalmas probléma, hogy túl kevés a "jó munkakör"?

Figyelt kérdés

Direkt nem diplomás munkahelyet írtam, mert sokan diploma nélkül is sokra vitték főleg IT területén, több ilyet is ismerek.


Szerintem, Magyarországon nem a munkahelyek mennyiségével van baj,hanem a milyenségével.


A jó munkahely alatt azért értem,hogy nem betanított szalagmunka,hanem jóval komolyabb és gondolkodni is kell, az agyadat is használni plusz fizet is rendesen.


A városunkban (Győr) van egy nagyon jó autóipari cég, ami hát elég jól fizet, viszont baromi nehéz hozzájuk bekerülni.

Tele vannak diplomás gyakornokokkal, én is ott voltam gyakorlaton és a probléma, hogy nem tudják felvenni a gyakornokokat, még azokat sem akiknek mester fokozatú a diplomája, sőt még a műszaki diplomával rendelkezőket sem, bizony még a gépészmérnököket sem.Egyszerűen nincs, nem keletkezik annyi betöltetlen pozíció.

Tehát, ha már bent vagy a cégnél gyakornokként, akkor sem jutsz be igazán.


Azt bezzeg még a Tescocban is hirdetik,hogy ember kell nekik, de nem normális pozícióra,hanem a sorra.


Viszont, referenciát jót adott, ami jól jött a jelenlegi munkahelyemen.


2017. nov. 25. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem a munkakör kevés, hanem a jól működő, rentábilis munkahely.
2017. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Dolgoztam kiküldetés céljából pár hétig Svédországban. Hát ott bizony fejleszések ezrei voltak, egy közepes méretű cégtelepen. Sok mérnökkel...Uaz a multicég Magyarországon is fenntart telephelyet, itt gyári szalagmunka van. Pár főnökkel és pár helyi mérnökségi taggal. Szerintem erre vagyunk jók.

Egyébként ott is volt gyártás teszt jelleggel, az ottani szalagmunkát pár albán, szerb munkás végezte. Persze sokkal jobb bérért mint itthon. Nem csak a nullák voltak többek, de az ebből fenntartható életszínvonal is jelentősen.

Magyar cégek kellenének.

2017. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Itt latszik, hogy sokan csak azert szereznek diplomat, mert nem akarnak dolgozni, csak valami kenyelmes pozicioban poffeszkedni.


Pedig a munka a jovedelemrol szol, nem arrol, hogy milyen puccos akarmi van rairva a nevjegykartyankra.


Sok diplomas kenytelen "alantasabb" munkat vegezni, mert dolgozni kell, mert az elethez jovedelem kell.


Menj el politikusnak, most biztos toboroznak aktivistakat igy a valasztasok elott.

2017. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Pakson is lesz nagy beruhazas ... oda is kelleni fog szakember.
2017. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Itt latszik, hogy sokan csak azert szereznek diplomat, mert nem akarnak dolgozni, csak valami kenyelmes pozicioban poffeszkedni. "


Személy szerint, azért szereztem diplomát, mert kényelmes életet szeretnék és ehhez jó fizetést.

A legtöbb egyetemi hallgatót ez motiválja.

Mi ezzel a baj?


Igen, a jövedelem a fontos, de nem mindegy, hogy milyen jellegű munkával.Egy kényelmes, légkondis irodában kontrollerként,mérnökként vagy összeszerelőként éjszakázva, korán kelve.Mellesleg, utóbbi tönkreteszi a szervezetedet, 55 évesen minden bajod lesz.

2017. nov. 25. 18:10
 6/18 anonim ***** válasza:
Paksból sztem nem lesz semmi.
2017. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

"kényelmes életet szeretnék és ehhez jó fizetést." ... a melos ugyan ezt akarja, csak meggebed erte ha kell.


A diploma nem garancia a jo poziciora. Diplomaskent a tehetsegen keresztul vezet az ut a sikerhez, CSAK diplomassal tele van a padlas.

2017. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mert nem is az a cél,hogy gondolkodó embereket termeljenek ki.

Hanem,hogy legyen sok hülye,akit ki lehet használni,aki hajlandó,sőt szereti droidmunkát végezni,és ezért a fizetése 50%-át leadózni,hogy a felső tízezerhez kerüljön.


Látnád,amikor fideszes képviselők facebookon posztolgatnak,hogy megnyílt megint valami droid gyár,alatta a sok seggnyaló kommentelő.

Szégyen,ezeknek ennyi is elég,rabszolgaság.


Gondolkodó az mehet ahová akar...

2017. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"A diploma nem garancia a jo poziciora."


Valóban nem, de lehetőség rá.:-) Olyan, ami a 8 elemis melósnak nincs.

2017. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a 8 elemis, ha jo melos es jo maszekhoz szegodik, sokkal jobban keres, mint egy irodakukac diplomas (ceges autoval).
2017. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!