Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szavakba tudnátok önteni,...

Szavakba tudnátok önteni, hogy mi alapján következtettek a kérdezők és a kommentelők nemére, ha nem említik meg azt sem egyenesen, sem indirekt módon?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a szempontjaitokra.
2019. nov. 21. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is fontos a téma, én nő vagyok, nagyon komoly tévedésekben vannak velünk kapcsolatban a férfiak, ami rögtön szembe tűnik, egy nővel legfeljebb nem értek egyet. Aztán a tartalom, a nők jóval emócionálisabbak, a férfiak inkább elemzőek.
2019. nov. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

már nem csak 2 nem van......

És tényleg, x év után se tudok, tudnék rájönni, mi van a lába között az illetőnek.

2019. nov. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

A családi kapcsolatok témakörben mindenkit nőnek néznek, általában ez a default.

Aki házassággal, gyerekkel kapcsolatos kérdést tesz fel, az megint nőnek van nézve, mert egy nőnek nyilván ez az életcélja...

2019. nov. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan valaszoknal, amikben nincs semmilyen személyes érzés/megnyilvanulas nem szoktam következtetni, de amúgy nagyban függ a témától is.

Pl családi/baráti/párkapcsolatos kérdések/valaszoknal általában férfinak gondolom azokat, akik egy konfliktushelyzet felvazolasanal erősen próbálják a másikat rossz fényben feltuntetni, és nem is igazán az a lényeg nekik, hogy hogy lehetne megoldani a problémát, hanem az, hogy lehetőleg mindenki értsen velük egyet.

Nők általában vagy felvazoljak a szituációt, és bár van benne személyes érzés, de nem erről szól az egész (= a kérdéseikben) vagy pedig, ha erős véleményük van, akkor le tudják vezetni, hogy milyen érvek miatt gondolják amit gondolnak (= a válaszaikban) .


Az ilyen film/zene kategóriában meg azt vettem észre, hogy a nők több emojit használnak szóval ott arról. (bar érdekes módon máshol nincs ilyen eltérés a nemek között)

2019. nov. 21. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam, ha féltékenységről van szó (kiíró ecseteli miképpen féltékenykedik párja), akkor kérdés kiíróját nőnek nézik és jönnek "a pasid nem normális" és egyéb válaszok, pedig - lehet kisebb mértékben - de a kontrollmánia, birtoklási vágy, stb nőkre is jellemző.
2019. nov. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kerdezö ffi :)
2019. nov. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondatszerkezet, szóösszetétel, mondatdinamika. De nem mindig jön be.
2019. nov. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!