Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek felvenni a telefont?...

Félek felvenni a telefont? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleimmel élek,van külön szobám, de abból minden kihllatszik hozzajuk. Nem járkálok el ittonrol nagyon és nem is nagyon szoktam telefonálni, de már 17 vagyok, lányok is érdekelnek, de azért nem merek egy felé sem közeledni, mert tudom, hogy mindig telefonálnak, azon akarnak beszélni én meg nem merek, mert félek, hogy mit szólnak a szüleim azok után, hogy soha egy szót sem hallhattak a szobámból, most meg elkezdenék hirtelen telefonálgatni. Mikor nem voltak itthon akkor is csak félve mertem felvenni. De legtöbbször itthon vannak. Ilyenkor aki hiv annak mindig kamuzok valamit, hogy most nem jó, vendégek vannak vagy nem vagyok otthon stb. De már nekik is biztos leesett, hogy csak kamuzok. Görcsbe rándul a gyomrom, ha valaki hív, hogy megint hazudnom kell miért nem veszem fel. Pedig szívesen beszélnék velük, mert nem sok barátom van, nem akarnám őket elveszíteni, de szó szerint rettegek felvenni
2019. nov. 22. 21:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt még kérdeznétek onnan tudom, hogy minden kihallatszik a szobámból, mert a fejhallgatómat leteszem a szobámba, kintről is hallok hogy szól a zene pedig nem hallgatom nagyon hangosan.
2019. nov. 22. 21:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos muszály telefonálni? Írni nem lehet?
2019. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlna, akkor biztos csak írás lenne, de sajnos nem mindenki ilyen.
2019. nov. 22. 21:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom már ismernek Téged a barátaid, nyugodtan elmondhatod, miért szeretnél inkább irogatni :)
2019. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én ezt maximálisan átérzem. Míg a szüleimmel éltem nálam is hasonló volt a helyzet. Ők olyan "szülősen" szerettek cukkolni és kitárgyalni az én beszélgetéseimet... :D Voltak kedvesebb és kevésbé kedves beszólásaik. "túl sokat öözöl" "kivel beszéltél az előbb?" "megint vásárolni mentek? k.va kreatív"


Egy idő után fogtam magam és mindig elmentem sétálni arra az időre. Aztán részemről ezzel megoldódott a probléma.

2019. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is nem nagyon értem, hogy miért félsz, miért baj ha a szüleid hallják, hogy társasági életet élsz. Vagy olyanok a szüleid? Beszólnak? Vagy megtiltják, hogy telefonálj?

De amúgy meg ha hívnak menj ki az udvarra/utcára. Megmondod a szüleidnek, hogy leugrassz a boltba vagy valamit ki találsz, ha nem akarod nekik megmondani az igazat.

2019. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha normál hangnemben beszélgetsz plusz becsukod az ajtót akkor nem létezik hogy kihallatszik. Vagyis lehet hogy kihallatszik de a beszédet nem fogják érteni. Csak akkor ha odamennek direkt az ajtódhoz hallgatózni.
2019. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is eddig is megmondhattad volna, hogy nem tudsz beszélni, mert kihallatszik a szobából, bár barátokkal ez nem gond, csak ha kényes téma van.

Bekapcsolhatsz zenét, az keveredve a beszéd hanggal már biztos érthetetlenné teszi. Az ajtóra tehetsz fel hangszigetelést.

2019. nov. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a szüleid kifejezetten örülnének, hogy vannak barátaid, csajozol, stb. Ha nem hallanak soha a szobádból egy hangot sem, akkor biztos aggódnak a mentális egészséged miatt. Mondjuk a leírtak alapján teljesen jogos az aggodalmuk, mert ez a fóbia, hogy mások hallják a telefonbeszélgetésedet egyáltalán nem egészséges dolog!
2019. nov. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Szociális fóbia.


Nincs más módja, minthogy szembenézel a félelmeddel....

2019. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!