Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek felvenni a telefont, ha...

Félek felvenni a telefont, ha csak a számot írja ki, vagy rejtett számú. Egyedül vagyok ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Akármikor, ha hívnak, és nem jelzi, hogy ki az, akkor fel sem veszem. Egyszerűen rám tör a pánik ilyenkor. Ha ismeretlen ember hív, azért félek, ha ismerős, úgy gondolom, hogy máshogy is elérhet, vagy meglenne a telefonszáma, ha meg valamilyen cégtől/intézménytől hívnának, küldjenek levelet postán, és így már nem is szoktam felvenni.

Mondjuk alapból visszahúzódó típus vagyok, és van még egy pár problémám, tehát az okát még meg tudnám magyarázni, de más is van így ezzel?


(A mobilt pedig arra használom, hogy a családommal és a közeli barátokkal beszéljek, ha valakiben felmerülne a kérdés, hogy minek egyáltalán telefon egy ilyen embernek.)

(20L)


2011. dec. 30. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is visszahúzódó típus vagyok és én is utálom felvenni, ha csak a számot írja ki ill rejtett számról keresnek, ezért fel se veszem. Ha olyan ismerős keres, akkor attól is tartok. Kommunikáció nem az erősségem, köszönhetően az önbizalomhiánynak, szóval nem vagyok egyszerű eset, de próbálom a külvilág felé ezt eltitkolni.

21/F

2011. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rejtett számról nem veszem fel, ha ismeretlen a szám, akkor is ritkán. Írjanak sms-t.
2011. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül vele:


[link]

2011. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok ezzel. :) 17/L
2011. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még ismerősöktől sem merem felvenni, de nem érdekel, mert amúgy is utálok telefonálni. :D


21/f

2011. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

én felveszem az idegen számot mert ha rokonnak nincs pénz a telóján és idege számról hív csak úgy tud elérni. ha mondjük a sulimból valamelyik tanár keres vagy ilyenek. ha mondjuk gyerekem lesz és a suliban lázas lesz a tanárja fog hívni, ha meg nem veszem fel az idegen számot cseszhetem mert 39 fokos láza lesz mire valaki értemegy!

tehát győzd le a félelmed hátha ilyen eset lesz! :)

2011. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rejtett számot eleve nem tanácsos felvenni, mert akár vírus fertőzés, vagy emelt díjas dolgok lehetnek belőle. Idegen telefonszámot viszont illik felvenni. Nem frusztrál, ha idegen hív, mert gyakran megesik, viszont pizzát a mai napig jobban szeretek netről rendelni. Szóval enyhülni fog ez a szorongás, de teljesen sosem múlik el. 25/F
2012. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem vagy egyedül, én sem veszem fel, viszont én azért mert olvastam milyen veszélyei lehetnek pl.hogy több százezer forinttól is megszabadíthatnak vele. ezért egyszerűen nem veszem fel?
2012. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!