Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már azt hogy legszív...

Éreztétek már azt hogy legszívesebben átvállalnátok, átvennétek annak a fájdalmát aki fontos nektek?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég óta van ez, azt hiszem nagyon sosem történt még ilyen. Nagyon oda voltam egy személyért, nem alakult jól a dolog, de nem utálom, nem vagyok mérges semmi. Csak mikor eszembe jut hogy mesélte depressziós ..stb. Mikor eszembe jut ez majd megszakad a szívem, és legszívesebben "átvenném" tőle ezeket a fájdalmakat... Nekem sem fényes az életem, sok szar történik, de nem tudom miért érzem ezt. Mikor múltkor láttam hogy kicsit vidámabb volt és komolyan nyugodtabb lett a lelkem. Igaz én rosszul éreztem magam sok minden miatt, de ezt valahogy jó érzés volt látni. Hülye vagyok. Csak magammal kellene foglalkozzak, de nem tudok ez ellen tenni semmit. xD

2019. nov. 24. 02:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy éreztem. Van, hogy a másik fájdalmával szembesülni jobban fáj, mint a tőle függetlenül meglévő fájdalom.
2019. nov. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazán szereted azt az embert, akinél ezt érzed. Én is voltam így nemrég, annyira mélyen kapcsolódtam hozzá, sajnos viszonzatlanul.
2019. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Empétiára gondolsz? OlAn van, hogy átérzed a máskk helyzetét, együtttérzel vele szolidaritásból. Ez lehet szükségletkielégítő, hiszen olyan társas cselekmény, ami építi a kapcsolatot.


Átvenni más fájdalmát, hogy neki jobb legyen, tehát beáldozni magad másért, az nem racionális és nem emberi cselekedet. Beteges függést feltételez, pl társfüggőség, stockholm szindróma és társai... nem elégíti ki egyik fél szükségleteit sem.

2019. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak egy Valaki felé éreztem ilyet egész életemben. ♡
2020. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!