Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől olyan "nagy szám", ha...

Mitől olyan "nagy szám", ha valaki Ír származású?

Figyelt kérdés

Sok filmbe, sorozatba láttam már hogy ha valakiről kiderül hogy Ír, akkor elismerően bólintanak, vagy összesúgnak, ilyesmi..

Most az Ír cimű film kapcsán jutott ez eszembe, hátha tudja valaki! :)



#ír #ember #személyiség #Ír származású
2019. nov. 30. 20:46
 1/8 A kérdező kommentje:

Pl Preacher ben is, Cassidy, az "Ír" vámpír.. :)


Tőlem akár Német, Francia, vagy Magyar is lehetne, miért kell kiemelni hogy ÍR? :)

2019. nov. 30. 20:52
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Film nem egyenlő a valósággal.
2019. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha melléknév, akkor kis kezdőbetűvel írjuk. Egy ember lehet magyar, német, francia, ír, görög, stb.


Egyébként én ilyet nem tapasztaltam.

2019. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amerika filmek? Akkor azért amiért a Szent Patrik napot is olyan lelkesen ünneplik. Sok amerikainak ír felmenői vannak, mindig örülnek ha találkoznak eggyel, vagy akár bármilyen európaival. Nekem is sokan elmondják, hogy melyik Európai országból származnak az őseik. Na, az ír felmenőkkel rendelkező amerikai nagyon sok van, úgyhogy valószinűleg ezért.
2019. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Második, ha nem tapasztaltál minek szólsz hozzá? Egyébként direkt nagybetűvel írtam! :)


Ír.


Úgy írom ahogy akarom, példát is hoztam fel, pl Preacher, az Ír vámpír..


De máshol is hallottam már, akkor a gyengébbek kedvéért olyanokat kérdezek, akik tudják, akik tapasztaltak ilyet! :)

2019. nov. 30. 22:25
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez olyasmi lehet mint a skótok hogy kialakult róluk hogy "fogukhoz verik a garast", vagy hogy az olaszokról hogy nőcsábászok..


De van valami az írekkel is, máskülönben nem kérdeztem volna, egy csomó filmbe találkoztam már a kiemelésükkel.. :)

2019. nov. 30. 22:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Harmadik!


Akkor valószínűleg azért! :)

2019. nov. 30. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Az amcsik ebben akkora seggek. Verik magukat, hogy mekkora írek, mikor nincsenek élő ír rokonaik, 200 évvel ezelőtt voltak csak, nem jártak soha Írországban, nem értik az ír akcentust... pózerek.
2019. dec. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!