Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a római szám a névben?

Mit jelent a római szám a névben?

Figyelt kérdés

Nos, rövidre fogom.

Mostanában felröppent a kérdés, hogy néhány embernek a nevében egy római szám van.

Lásd Nagy IX István


Ez mit jelent?^^


Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 4. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
4. Ilyen néven a családba.
2019. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Oké hülye vagyok. 9. Nem 4.
2019. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Töri óráról nem ismerős?

Tudod, mondjuk V. Károly Német-Római császár, vagy II. József magyar és cseh király, IV. Béla magyar király, vagy III. Napóleon, vagy mondjuk a nem is olyan régen meghalt II. János Pál Pápa, akiről még metró megálló is el van nevezve... Remélem nem vagy idősebb 12-nél.

2019. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ilyen biztos nem volt: Nagy IX István

Esetleg: IX István

A római számokat a név előtt a vezetéknevek hiánya miatt használták.

2019. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos valami uralkodó volt, aki a tetteivel kiérdemelte, hogy a nép "Nagy"-nak nevezte,és beleolvadt a nevébe:)

Én amúgy pl a Blue Ivy-t tudom, hogy talán a 4-es szám nagyon szokszor előjött Beyonce és Jay Z életében, és akkor hogy ezért lett asszem a kislányuk neve, és ebből jött tehát IV:)

Amúgy van a Dantés, hogy Isteni Színjáték, és ott eredetileg úgy tudom, hogy csak Színjáték volt a címe; de valaki mondta, hogy ez a mű isteni lett, és akkor hozzátette még ezt is . :)

2019. jún. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*Ja meg pl


I Rákóczy Ferencnek a fia a II, hoyg könnyebb legyen megkülönböztetni őket egymástól, amikor beszélünk róluk


ez olyan , mint az


Id (idősebb), Ifj (Ifjabb) Kis Géza

Vagy pl Özv (özvegy) Mittomén Milyenné


Vagy pl


Béla Kis Junior

vagy

Béla Kis Senior

itt meg a Senior az idősebb:)

2019. jún. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*vagy pl MJ kisebbik fiának ilyen van a neve után asszem, hogy II, mert az idősebbik fiát is így hívják
2019. jún. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*és akkor az ugy meg second


Vagy pl:)

Van aki a Vad angyalban a Pablo-t játszotta, és akkor volt a Facundo Arana , aki Ivo-t játszotta, és akkor aki a Pablot játszotta, gondolta gondolom én; hogy aki az Ivot játssza, ő a Facundo, és Facundo az "egyes számú'hűűűde pasi'", akiért rajonganak a lányok; és akkor gondolom, hogy arra gondolt, hogy 'oké, hogy Facundo az első, de én még mindig lehetek a második'. :) És akkor szerintem ezért változtatta meg a nevét Segundo-ra:) Én erre tippelek, aztán lehet, hogy nem:):)

2019. jún. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!