Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki rájött,...

Van itt olyan, aki rájött, hogy alkoholistává tudna válni, így teljesen abbahagyta az ivást mielőtt ez megtörtént volna?

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én tudom magamról, hogy hajlamos lennék a függőségekre, ezért nem abbahagytam, hanem el sem kezdtem. Nyaraláson szoktam pár koktélt innu, ezen kívül semmit. Nem szeretnék arra az érzésre ráébredni, hogy milyen finom íza vab az alkoholnak.
2019. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én.
2019. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt nem mondanám, hogy a megfelelő időpontban hagytam abba, de abbahagytam mielőtt túl súlyos lett volna a helyzet. Érettségi előtt egy évvel kezdtem el kocsmákba járni és elég rendszeresen inni, ami folytatódott is egészen addig amíg le nem érettségiztem és el nem kezdtem az okj-s képzést. Addigra értem el arra a pontra, hogy ha nem volt alkohol a szervezetemben akkor remegett a kezem, anyagokhoz nem tudtam rendesen odatartani a tolómérőt, ferdén vágtam az anyagot, stb.


Akkor döntöttem úgy, hogy ez az a pont amikor az ivás visszatart az életben és ideje abbahagyni. Ez volt 6 éve, azóta csak születésnapokon, ünnepeken vagy nagyon ritkán házibuliban iszok de akkor se olyan irdatlan mennyiségben mint régen.

2019. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78% Megkérdezhetem, hogy mi volt az alap mennyiség naponta?
2019. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én sosem azért ittam, mert milyen finom egy sör vagy bor, persze szerettem, de persze ha nem lett volna hatása, akkor az agyam nem kapcsolta volna össze a kettőt, külön-külön meg sem közelíti egy alkoholos ital számomra akárcsak egy teának az élvezeti értékét, vagy friss gyümölcsléét. Augusztus óta nem ittam semmit, nem is sóvárgok iránta, az utóbbi években sem olyan kedvvel ittam mint régebben, sokszor volt hogy egyedül otthon bevertem 6-8 sört, vagy egy vél üveg vodkát, de szerencsére ezt sem élveztem már a végére, csak a gyomromat rontottam mindig el. Nem tervezek többé alkoholt inni.
2019. dec. 5. 18:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendszeresen soha nem ittam, volt hogy hetek kimaradtak, aztán egy héten 2-3-szor is, de ritkán volt az hogy csak egy sört ittam meg, mindig legalább közepesen részeg voltam, ez is volt a cél.
2019. dec. 5. 18:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4: Változó. Hétköznap esténként kiültünk valahova és kedvtől függően volt hogy 1-2 sört ittunk, volt, hogy 4 liter boroskóla (már ha azt lehet egyáltalán bornak hívni... maradjunk annyiban, hogy az volt ráírva), hétvégente kocsmákban pedig szintén változó volt, de ott inkább a sok és a rengeteg között váltakozott. 6 sör volt az alap, annyi mindig megvolt, onnantól meg ami szembejött. Volt amikor ismerősök behoztak kintről töményt és azt ittuk meg, volt, hogy a kocsmában vettük kommersz pálinkákat. Meg akkoriban még voltak nyerőgépek a kocsmában amin ha valamelyikünk nyert akkor a nyereménnyel egyenértékűen emelkedett az adag is valami drágább rumból.
2019. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ 78%
2019. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha akarnék, függő lennék, ha nem, akkor nem. Csak döntés kérdése, nem maga az alkoholé. Pl. mostanság egyre többször eszembe jut, hogy jó lenne mindennap eltompulni mert sok szharon megyek keresztül, de attól még nem teszem meg. Ugyanolyan ritkasággal fogyasztok alkoholt, mint ha nem lenne ez a gondolatom, és egyébként sem részegségik iszok. Tehát ha ebben a low állapotomban is innék egy pohár fröccsöt, mert szeretem az ízét, akkor sem nyúlnék a következő adaghoz.


Tehát semmit sem kell abbahagynom, erős az önuralmam és a tudatom hozzá, de azzal is tisztában vagyok, hogy elég nagy most a külső nyomás, hogy ahhoz forduljak. Ezért sem hátrálok meg, mert az az egyéni bukásom volna.


Ez az egy erényem van, bármit ehetek/ihatok/használhatok, akármikor abba tudom hagyni. Ezt úgy írom, hogy karnyújtásnyira vannak tőlem függőséget okozó cuccok.



A teljes elzárkózás egyébként gyenge jellemre, vagyis inkább akaratra utal. Félsz a kísértéstől, és az abból eredő gyengeség miatt kerülöd az ilyen szituációkat.

2019. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Ha amúgy látnám értelmét az életnek, lehet eliszogatnék alkoholistává válás nélkül, de ilyen jellemmel szerintem ez nem működik.
2019. dec. 5. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!