Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha meghallod ezt a két nevet,...

Ha meghallod ezt a két nevet, akkor milyen tulajdonságok jutnak eszedbe: Csaba, Márk? (Esetleg, aki tudja a jelentésüket, ìrja le. )

Figyelt kérdés
2019. dec. 6. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Csaba: zsírosbajszú, talpig magyar, paraszt, szalonnaevő, megtermett, hátrafelé íjazó


Márk: kancsal

2019. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Két Csabát ismerek, ők jutnak eszembe. Mindkettőjüket kedvelem, szóval pozitív dolgok jutnak az eszembe.

"A Csaba[1] régi magyar személynév. Egyes források szerint török eredetű lehet, és a jelentése: pásztor, kóborló,[2][3] újabban az ajándék[4] jelentése is felmerült."


Egy Márkot ismerek, vele olyan semleges a kapcsolatom, de miatta egy alacsonyabb srác jut az eszembe.

"A Márk[1] férfi keresztnév, mely a Márkus név rövidült formája, de lehet a német Mark átvétele is, ez pedig a Marquard és a Markus német utónevek közös rövidülése. A Marquard (Márk) jelentése: a határerdőnek, a határvidéknek és a természetnek a védője.[2]"

2019. dec. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ismerek Mindkettobol tobbet is.

Csaba: nagydarab, gondorkes haju, lomha, anyu pici fia, furan neveto, kedves

Mark: atlagos alkatu, markans arcvonasokkal rendelkezo, fura figura

2019. dec. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Apámat Csabának, az exemet Márknak nevezik.


Milyen tulajdonság?

Megbízhatatlanok, arrogánsak, önzők, lenézőek, szexisták, tudálékosak...

Annyi pozitívumot tudok mondani, hogy a szakterületükön belül jó szakemberek. Ennyi.



De ez nem tükrözi más ugyanilyen nevű ember tulajdonságait.. Kb. 10 Márkot biztos ismerek csak a korosztályomból (divatnév volt akkoriban), Csabából is van egy pár. Bár ettől függetlenül nálam kizáró ok lenne az ilyen nevű férfi, mert nem akarom azt, hogy állandóan eszembe jussanak, akármennyire is diszkriminatív.

2019. dec. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt 2 Csaba nevű osztálytársam általánosban,majd az egyik ugyanabba a középiskolába jött mint én.

Mindkettő nagyon okos volt, az egyik matek versenyekre járt, jó feje volt a matekra, a másik aki velem jött gimibe (egy osztálybban is voltunk) ő a földrajzból lett igen tehetséges, bár ő is nagyon okos, ezen irányban ment tovább, ha költ tudom geológus vagy hasonló területen tanul. :)

Szóval nekem okos ember jut Csaba névről eszembe, és ők.


Márk nevű emberrel ritkán találkoztam, így róluk nem tudok beszámolni. De így is egy okos, kedves egyén jut eszembe.

2019. dec. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csabai kolbász; mákos tészta egy nagy szemüvegű, kancsal gyerekkel.
2019. dec. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó látni, hogy 1-1 minta is elég, hogy teljesen ismeretlen emberekről alkossanak véleményt mások. Egy darabig ilyen volt számomra az Ibolya név. Mivel régen volt sok belőle és most nem gyakori, így a vén, zsörtös nénik jutnak róla eszembe.


Márk egy nagyon elterjedt név. Nagyon sok felé Márk van. Fura, hogy nem becézhető. Hiszen egy szótagú. Nem határtól be semmit, hogy valakit Márknak hívnak. Egyre több fiatalt hívnak Márknak. Kezd divatos lenni.


Csaba - nekem a vicc ugrik be elsőre, amikor a gyerek kolbászért megy a boltba.

Csaba név becézhető Csabinak. Ennek vidámabb a hangrendje. De még mindig nem a személyt írja le és gyakori név 60-90ig top 15ben volt, most top 40ben van.


Nincs különösebben előítéletem e nevekkel.

2019. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csaba: pár Csabát ismerek,mindegyiknek jellegzetes arcvonásaik vannak, de egyik sem helyes. Elég okoskodóak és énközpontúak.

Márk: egy szemüveges csúnya fiú jut róla eszembe az általánsoból.

2019. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mark Webber - a "ronda" képű "kisfiú".

Walter Csaba - az "én központú"

2019. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!